Atlético met vroege doelpunten langs Levante
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de derde plaats in de Spaanse competitie weer overgenomen van Sevilla. De ploeg van trainer Diego Simeone begon het nieuwe jaar met een zege op Levante: 2-1. Alle doelpunten vielen in een tijdsbestek van zes minuten, tussen de 13e en 18e minuut.
Angel Correa opende de score uit een prachtige aanval van de thuisploeg, opgezet door Thomas Partey. De Ghanese middenvelder verzond een lange pass naar de rechterflank, waar de mee opgekomen vleugelverdediger Kieran Trippier de bal richting het doel volleerde waar Correa klaarstond om in te tikken. Drie minuten later kwam Levante weer langszij via een halve omhaal van spits Roger.
De Braziliaanse verdediger Felipe bracht Atlético opnieuw op voorsprong, door een voorzet van landgenoot Renan Lodi in te koppen. Daar bleef het bij in Madrid, ook omdat doelman Jan Oblak van Atlético in de laatste seconden met een prachtige redding de gelijkmaker van Levante wist te voorkomen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.
1 dag geleden