Atlético Madrid verslaat Porto na sensationele slotfase
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft na een sensationele slotfase in de Champions League gewonnen van Porto. Het werd 2-1 in het Madrileense Wanda Metropolitano, waar het na de reguliere speeltijd nog 0-0 stond.
Mario Hermoso zette Atlético pas in de 91e minuut op 1-0 en leek de gevierde man te worden. Hermoso haalde uit met links en via het been van een speler van Porto verdween de bal over doelman Diogo Costa in het doel. Hermoso was in de 68e minuut ingevallen voor Alvaro Morata.
In de 96e minuut maakte diezelfde Hermoso echter hands in zijn eigen strafschopgebied, waardoor Porto nog een penalty kreeg. Die werd benut door de Colombiaan Mateus Uribe. En daar bleef het niet bij. In de laatste tellen van de wedstrijd, na meer dan 100 minuten gespeeld te hebben, kopte Antoine Griezmann nog raak voor Atlético. Griezmann was na een uur ingevallen.
Tien man
Porto eindigde het duel met tien man na een rode kaart voor Mehdi Taremi uit Iran. 10 minuten voor tijd kreeg hij zijn tweede gele kaart wegens een schwalbe.
In dezelfde groep won Club Brugge met 1-0 van Bayer Leverkusen. Abakar Sylla maakte in Brugge het enige doelpunt van de avond. Vlak voor rust kopte hij raak uit een corner. De Finse doelman Lukas Hradecky leek de bal te keren, maar werkte de bal in zijn eigen doel door een onhandige actie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.
3 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
6 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
18 uur geleden