Atlético Madrid schakelt Liverpool uit in Champions League
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de Champions League. In de achtste finale verloor de Engelse topclub op eigen veld na verlenging van Atlético Madrid, 2-3. De Spanjaarden hadden het eerste duel ook gewonnen, 1-0. Liverpool was de finalist van 2018 en de winnaar van 2019 van het toernooi.
Georginio Wijnaldum zette Liverpool vlak voor rust op voorsprong, door raak te koppen uit een voorzet van Alex Oxlade-Chamberlain. Daarna stuitte de thuisclub vooral op Jan Oblak, de doelman van de Spanjaarden. Pas in verlenging zorgde Roberto Firmino voor 2-0, nu was de assist van Wijnaldum.
Kort later echter scoorde Marco Llorente voor de Spanjaarden, na geklungel van Liverpools tweede doelman Adrián. De invaller maakte ook de 2-2, net voor de extra tijd er voor de helft op zat. In de slotminuten zette Álvaro Morata de Spanjaarden zelfs nog op winst.
De voorsprong van Liverpool halverwege door het doelpunt van Wijnaldum was logisch. Behoudens een kans van Diego Costa (zijnet) al in de eerste minuut, beperkten de Spanjaarden zich toch voornamelijk tot verdedigen. De thuisclub drong aan en al na 5 minuten zag Wijnaldum een kopbal gestopt door Oblak, de voortreffelijke Sloveense doelman van Atlético.
Ook bij schoten van Oxlade-Chamberlain en Sadio Mané, fraai vrijgespeeld door Mohamed Salah, greep Oblak goed in. Daar kwam bij dat in de laatste fase de 'scherpte' bij de thuisclub soms iets ontbrak en dan vooral bij het supertrio voorin, Salah, Sané en Roberto Firmino.
Meteen na rust volgde een opeenstapeling van kansen voor de koploper van de Premier League. Voor Mané, Salah, Firmino en zeker ook de offensief ingestelde middenvelder Oxlade-Chamberlain. Steeds voorkwam Oblak een doelpunt. Wel raakte de opgekomen back Andrew Robertson de lat na een inleidende actie van Salah.
Voor Atlético was João Félix eenmaal dichtbij een treffer, maar Adrián, de vervanger van de geblesseerde Alisson in het Engelse doel, bracht redding. Verder wisten de Spanjaarden weinig meer te doen dan, waar mogelijk, opruimen. De 1-0 na 90 minuten maakte de verlenging noodzakelijk.
Danny Makkelie was de scheidsrechter op Anfield.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
1 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.
2 uur geledenZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool vreest dat Alexander Isak in de gewonnen uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-2) afgelopen zaterdag een beenbreuk heeft opgelopen. Dat melden The Athletic en Sky Sports. De Engelse club is nog in afwachting van de resultaten van een scan.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.
7 uur geleden