Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlético Madrid schakelt Liverpool uit in Champions League

Atlético Madrid schakelt Liverpool uit in Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de Champions League. In de achtste finale verloor de Engelse topclub op eigen veld na verlenging van Atlético Madrid, 2-3. De Spanjaarden hadden het eerste duel ook gewonnen, 1-0. Liverpool was de finalist van 2018 en de winnaar van 2019 van het toernooi.

Georginio Wijnaldum zette Liverpool vlak voor rust op voorsprong, door raak te koppen uit een voorzet van Alex Oxlade-Chamberlain. Daarna stuitte de thuisclub vooral op Jan Oblak, de doelman van de Spanjaarden. Pas in verlenging zorgde Roberto Firmino voor 2-0, nu was de assist van Wijnaldum.

Kort later echter scoorde Marco Llorente voor de Spanjaarden, na geklungel van Liverpools tweede doelman Adrián. De invaller maakte ook de 2-2, net voor de extra tijd er voor de helft op zat. In de slotminuten zette Álvaro Morata de Spanjaarden zelfs nog op winst.

De voorsprong van Liverpool halverwege door het doelpunt van Wijnaldum was logisch. Behoudens een kans van Diego Costa (zijnet) al in de eerste minuut, beperkten de Spanjaarden zich toch voornamelijk tot verdedigen. De thuisclub drong aan en al na 5 minuten zag Wijnaldum een kopbal gestopt door Oblak, de voortreffelijke Sloveense doelman van Atlético.

Ook bij schoten van Oxlade-Chamberlain en Sadio Mané, fraai vrijgespeeld door Mohamed Salah, greep Oblak goed in. Daar kwam bij dat in de laatste fase de 'scherpte' bij de thuisclub soms iets ontbrak en dan vooral bij het supertrio voorin, Salah, Sané en Roberto Firmino.

Meteen na rust volgde een opeenstapeling van kansen voor de koploper van de Premier League. Voor Mané, Salah, Firmino en zeker ook de offensief ingestelde middenvelder Oxlade-Chamberlain. Steeds voorkwam Oblak een doelpunt. Wel raakte de opgekomen back Andrew Robertson de lat na een inleidende actie van Salah.

Voor Atlético was João Félix eenmaal dichtbij een treffer, maar Adrián, de vervanger van de geblesseerde Alisson in het Engelse doel, bracht redding. Verder wisten de Spanjaarden weinig meer te doen dan, waar mogelijk, opruimen. De 1-0 na 90 minuten maakte de verlenging noodzakelijk.

Danny Makkelie was de scheidsrechter op Anfield.

Meer uit Voetbal

Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

10 minuten geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

4 uur geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

14 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

14 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

14 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

15 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

16 uur geleden