Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlético Madrid schakelt Liverpool uit in Champions League

Atlético Madrid schakelt Liverpool uit in Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de Champions League. In de achtste finale verloor de Engelse topclub op eigen veld na verlenging van Atlético Madrid, 2-3. De Spanjaarden hadden het eerste duel ook gewonnen, 1-0. Liverpool was de finalist van 2018 en de winnaar van 2019 van het toernooi.

Georginio Wijnaldum zette Liverpool vlak voor rust op voorsprong, door raak te koppen uit een voorzet van Alex Oxlade-Chamberlain. Daarna stuitte de thuisclub vooral op Jan Oblak, de doelman van de Spanjaarden. Pas in verlenging zorgde Roberto Firmino voor 2-0, nu was de assist van Wijnaldum.

Kort later echter scoorde Marco Llorente voor de Spanjaarden, na geklungel van Liverpools tweede doelman Adrián. De invaller maakte ook de 2-2, net voor de extra tijd er voor de helft op zat. In de slotminuten zette Álvaro Morata de Spanjaarden zelfs nog op winst.

De voorsprong van Liverpool halverwege door het doelpunt van Wijnaldum was logisch. Behoudens een kans van Diego Costa (zijnet) al in de eerste minuut, beperkten de Spanjaarden zich toch voornamelijk tot verdedigen. De thuisclub drong aan en al na 5 minuten zag Wijnaldum een kopbal gestopt door Oblak, de voortreffelijke Sloveense doelman van Atlético.

Ook bij schoten van Oxlade-Chamberlain en Sadio Mané, fraai vrijgespeeld door Mohamed Salah, greep Oblak goed in. Daar kwam bij dat in de laatste fase de 'scherpte' bij de thuisclub soms iets ontbrak en dan vooral bij het supertrio voorin, Salah, Sané en Roberto Firmino.

Meteen na rust volgde een opeenstapeling van kansen voor de koploper van de Premier League. Voor Mané, Salah, Firmino en zeker ook de offensief ingestelde middenvelder Oxlade-Chamberlain. Steeds voorkwam Oblak een doelpunt. Wel raakte de opgekomen back Andrew Robertson de lat na een inleidende actie van Salah.

Voor Atlético was João Félix eenmaal dichtbij een treffer, maar Adrián, de vervanger van de geblesseerde Alisson in het Engelse doel, bracht redding. Verder wisten de Spanjaarden weinig meer te doen dan, waar mogelijk, opruimen. De 1-0 na 90 minuten maakte de verlenging noodzakelijk.

Danny Makkelie was de scheidsrechter op Anfield.

Meer uit Voetbal

Chinese voetbalbond schorst 73 personen levenslang om matchfixing

BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.

7 uur geleden
Hoge boetes voor Senegal om weglopen in finale Afrika Cup

RABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.

8 uur geleden
Forse schorsing PSV'er Saibari voor handdoekenrel op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.

9 uur geleden
Bosz baalt na uitschakeling nog meer van nederlaag tegen Union

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.

17 uur geleden
Grim: Ajax is niet goed genoeg voor Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."

17 uur geleden
Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

18 uur geleden
Bodø/Glimt en Club Brugge toch nog door in Champions League

MADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.

18 uur geleden