Atlético Madrid ligt weer op titelkoers
VILLARREAL (ANP) - Na drie teleurstellende resultaten op rij heeft Atlético Madrid het zelfvertrouwen weer wat opgevijzeld. De koploper van La Liga versloeg subtopper Villarreal met 2-0. Daarmee herstelde de ploeg van trainer Diego Simeone zich van de thuisnederlaag afgelopen dinsdag in de Champions League tegen Chelsea (0-1). Eerder in februari leverden de twee competitieduels met Levante slechts 1 punt op.
Atlético Madrid kwam in de 25e minuut op voorsprong. Verdediger Alfonso Pedraza van Villarreal kreeg het doelpunt op zijn naam. Stefan Savic (Atlético) kopte via hem raak. Invaller João Félix besliste het duel in de 69e minuut met schot in de verre hoek. Daarna leek de getergde Portugees, die vaak op de bank moet beginnen, zich richting coach Simeone af te reageren. Félix juichte ook amper na zijn fraaie goal.
Atlético Madrid staat nu op 58 punten. Barcelona klom dankzij een verdiende zege bij Sevilla (0-2) naar de tweede plek met 53 punten en een duel meer gespeeld. Nummer drie Real Madrid (52 punten) speelt maandag thuis tegen Real Sociedad en neemt met een zege de tweede plek weer in bezit.
Meer uit Voetbal
CAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
15 minuten geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
19 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
52 minuten geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
53 minuten geledenVILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.
1 uur geledenIPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
19 uur geleden