
Atlético Madrid blijft steken op 1-1 bij Athletic Bilbao
BILBAO (ANP) - In de strijd om een plek in de top vier van La Liga, komend seizoen goed voor deelname aan de Champions League, heeft Atlético Madrid kostbare punten verspeeld in het eerste optreden na de coronapauze. Het uitduel met middenmoter Athletic Bilbao eindigde in 1-1. Daardoor bleef de ploeg van coach Diego Simeone hangen op de zesde plaats met 46 punten, evenveel als nummer 4 Real Sociedad, dat zondagavond thuis tegen Osasuna speelt. Nummer 5 Getafe heeft eveneens 46 punten.
Athletic kwam op voorsprong door een fraaie intikker van Iker Muniain. Kort daarna maakte Diego Costa koelbloedig gelijk uit een passje van aanvoerder Koke. De Spaanse spits had ruim een half jaar niet gescoord in La Liga. Hij droeg zijn goal op aan Virginia Torrecilla, een voetbalster van Atlético en de Spaanse nationale ploeg die revalideert van een hersenoperatie. Costa hield na zijn gelijkmaker het shirt van zijn clubgenote, met nummer 14, omhoog voor de tv-camera's.
Atlético speelde zonder onder anderen de geschorste smaakmaker João Félix. Mede daardoor ontbrak het aan creativiteit en scorend vermogen bij de bezoekers, die alweer voor de dertiende keer in deze competitie een remise lieten noteren.
Alético is dit seizoen al wel zeker van een plaats in de kwartfinales van de Champions League. De Madrilenen schakelden vlak voor de coronastop titelhouder Liverpool uit.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - SC Heerenveen heeft de uitwedstrijd tegen Telstar gewonnen. De club uit Friesland nestelde zich met een zege (2-3) in de middenmoot van de Eredivisie.
44 minuten geledenALMELO (ANP) - Fans van Feyenoord en Heracles Almelo gaan zondagmiddag mogelijk de confrontatie met elkaar aan, meldt de gemeente Almelo. De gemeente zegt dat een aantal Rotterdamse supporters dat geen ticket voor de wedstrijd van zondag heeft, toch naar het Asito-stadion wil komen. De supporters zouden de spelersbus van Feyenoord daar willen opwachten.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB start een onderzoek naar het incident met Spakenburg-spits Ahmed El Azzouti na afloop van het duel met Kozakken Boys. Dat bevestigde een woordvoerder van de voetbalbond een dag later. RTV Utrecht berichtte zaterdag dat El Azzouti en zijn familie na het duel zijn aangevallen en racistisch zijn bejegend door supporters van Kozakken Boys.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de koppositie in Frankrijk overgenomen van Paris Saint-Germain. Mason Greenwood hielp de thuisploeg met vier treffers langs Le Havre: 6-2.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is al vroeg in het seizoen ver achteropgeraakt in de strijd om de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De ploeg van trainer John Heitinga leed tegen AZ (0-2) de eerste competitienederlaag, na vier gelijke spelen in uitduels.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is ondanks twee treffers van Sydney van Hooijdonk in het thuisduel met PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 2-2-gelijkspel. De spits zette de thuisploeg met zijn derde en vierde doelpunt in vier wedstrijden op een 2-0-voorsprong, maar daar herstelden de Zwollenaren zich van.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ verloren: 0-2. De bezoekers uit Alkmaar profiteerden voor rust van twee fouten in de defensie van de ploeg van trainer John Heitinga.
16 uur geleden