Atlético laat Manchester United ontsnappen met gelijkspel
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in het eerste duel met Manchester United, in de achtste finale van de Champions League, geen afstand kunnen nemen. De Spaanse club kwam woensdagavond voor eigen publiek niet verder dan 1-1. De snelle en fraaie openingstreffer van João Felix kreeg geen vervolg, waardoor de Engelsen in de slotfase door toedoen van invaller Anthony Elenga konden ontsnappen met een hoopgevend resultaat. De return is 15 maart.
Atlético begon zoals trainer Diego Simeone het graag ziet en geregeld demonstreert aan de zijlijn: vol passie en overtuigd van eigen kunnen. Dat resulteerde meteen in snel aanvalsspel en een vroege voorsprong. João Félix moest zich ver uitrekken om een uitstekende voorzet van de Braziliaan Renan Lodi via de binnenkant van de paal binnen te koppen. Doelman David de Gea keek hulpeloos toe.
United kon er in de eerste helft weinig tegenover stellen, een paar hoekschoppen. Cristiano Ronaldo, begroet met boegeroep in de stad waar hij negen jaar speelde voor Real, kreeg amper kans zich te onderscheiden. De 37-jarige vedette kon pas ver in de eerste helft in een aantrekkelijk positie aanleggen voor een schot, maar miste het doel royaal.
Wissels
De thuisploeg, hartstochtelijk aangevuurd, bleef dominant en gevaarlijk, met name door João Félix. De 22-jarige Portugees kreeg met Ángel Correa in de voorhoede de voorkeur boven het illustere duo Luis Suárez en Antoine Griezmann. Vlak voor het rustsignaal was Sime Vrsaljko, met opnieuw Lodi als aangever, dicht bij de 2-0. De kopbal van de Kroaat ging via verdediger Victor Lindelöf tegen de onderkant van de lat.
ManU-coach Ralf Rangnick greep pas in na meer dan een uur, met drie wissels: twee verdedigers en een middenvelder, vooral omdat de last gele kaart groot werd. Terwijl Atletico op dat moment wat uitgeblust begon te raken door het uitblijven van de tweede treffer en de toenemende vermoeidheid.
Frisse krachten aan Spaanse zijde hadden niet het gewenste succes. De komst van de jonge Zweed Anthony Elanga (19) bij United wel. Hij tikte de bal binnen na een steekpassje van Bruno Fernandes, vijf minuten nadat hij Marcus Rashford was komen aflossen. Griezmann had de winst nog binnen bereik maar raakte de lat.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
7 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
9 uur geleden