Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlético laat Manchester United ontsnappen met gelijkspel

Atlético laat Manchester United ontsnappen met gelijkspel

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in het eerste duel met Manchester United, in de achtste finale van de Champions League, geen afstand kunnen nemen. De Spaanse club kwam woensdagavond voor eigen publiek niet verder dan 1-1. De snelle en fraaie openingstreffer van João Felix kreeg geen vervolg, waardoor de Engelsen in de slotfase door toedoen van invaller Anthony Elenga konden ontsnappen met een hoopgevend resultaat. De return is 15 maart.

Atlético begon zoals trainer Diego Simeone het graag ziet en geregeld demonstreert aan de zijlijn: vol passie en overtuigd van eigen kunnen. Dat resulteerde meteen in snel aanvalsspel en een vroege voorsprong. João Félix moest zich ver uitrekken om een uitstekende voorzet van de Braziliaan Renan Lodi via de binnenkant van de paal binnen te koppen. Doelman David de Gea keek hulpeloos toe.

United kon er in de eerste helft weinig tegenover stellen, een paar hoekschoppen. Cristiano Ronaldo, begroet met boegeroep in de stad waar hij negen jaar speelde voor Real, kreeg amper kans zich te onderscheiden. De 37-jarige vedette kon pas ver in de eerste helft in een aantrekkelijk positie aanleggen voor een schot, maar miste het doel royaal.

Wissels

De thuisploeg, hartstochtelijk aangevuurd, bleef dominant en gevaarlijk, met name door João Félix. De 22-jarige Portugees kreeg met Ángel Correa in de voorhoede de voorkeur boven het illustere duo Luis Suárez en Antoine Griezmann. Vlak voor het rustsignaal was Sime Vrsaljko, met opnieuw Lodi als aangever, dicht bij de 2-0. De kopbal van de Kroaat ging via verdediger Victor Lindelöf tegen de onderkant van de lat.

ManU-coach Ralf Rangnick greep pas in na meer dan een uur, met drie wissels: twee verdedigers en een middenvelder, vooral omdat de last gele kaart groot werd. Terwijl Atletico op dat moment wat uitgeblust begon te raken door het uitblijven van de tweede treffer en de toenemende vermoeidheid.

Frisse krachten aan Spaanse zijde hadden niet het gewenste succes. De komst van de jonge Zweed Anthony Elanga (19) bij United wel. Hij tikte de bal binnen na een steekpassje van Bruno Fernandes, vijf minuten nadat hij Marcus Rashford was komen aflossen. Griezmann had de winst nog binnen bereik maar raakte de lat.

Meer uit Voetbal

Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

32 minuten geleden
AS Roma speelt met Malen gelijk in topper tegen AC Milan

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.

48 minuten geleden
Watanabe houdt enkelblessure over aan duel met Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.

3 uur geleden
ManUnited maakt einde aan ongeslagen reeks koploper Arsenal

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.

3 uur geleden
FC Utrecht kan tegen Sparta geen einde maken aan negatieve reeks

UTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.

4 uur geleden
Feyenoord wint met nieuweling Deijl wel van Heracles Almelo

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.

4 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Heracles eerste competitiezege dit jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.

4 uur geleden