Atlético laat Manchester United ontsnappen met gelijkspel
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft in het eerste duel met Manchester United, in de achtste finale van de Champions League, geen afstand kunnen nemen. De Spaanse club kwam woensdagavond voor eigen publiek niet verder dan 1-1. De snelle en fraaie openingstreffer van João Felix kreeg geen vervolg, waardoor de Engelsen in de slotfase door toedoen van invaller Anthony Elenga konden ontsnappen met een hoopgevend resultaat. De return is 15 maart.
Atlético begon zoals trainer Diego Simeone het graag ziet en geregeld demonstreert aan de zijlijn: vol passie en overtuigd van eigen kunnen. Dat resulteerde meteen in snel aanvalsspel en een vroege voorsprong. João Félix moest zich ver uitrekken om een uitstekende voorzet van de Braziliaan Renan Lodi via de binnenkant van de paal binnen te koppen. Doelman David de Gea keek hulpeloos toe.
United kon er in de eerste helft weinig tegenover stellen, een paar hoekschoppen. Cristiano Ronaldo, begroet met boegeroep in de stad waar hij negen jaar speelde voor Real, kreeg amper kans zich te onderscheiden. De 37-jarige vedette kon pas ver in de eerste helft in een aantrekkelijk positie aanleggen voor een schot, maar miste het doel royaal.
Wissels
De thuisploeg, hartstochtelijk aangevuurd, bleef dominant en gevaarlijk, met name door João Félix. De 22-jarige Portugees kreeg met Ángel Correa in de voorhoede de voorkeur boven het illustere duo Luis Suárez en Antoine Griezmann. Vlak voor het rustsignaal was Sime Vrsaljko, met opnieuw Lodi als aangever, dicht bij de 2-0. De kopbal van de Kroaat ging via verdediger Victor Lindelöf tegen de onderkant van de lat.
ManU-coach Ralf Rangnick greep pas in na meer dan een uur, met drie wissels: twee verdedigers en een middenvelder, vooral omdat de last gele kaart groot werd. Terwijl Atletico op dat moment wat uitgeblust begon te raken door het uitblijven van de tweede treffer en de toenemende vermoeidheid.
Frisse krachten aan Spaanse zijde hadden niet het gewenste succes. De komst van de jonge Zweed Anthony Elanga (19) bij United wel. Hij tikte de bal binnen na een steekpassje van Bruno Fernandes, vijf minuten nadat hij Marcus Rashford was komen aflossen. Griezmann had de winst nog binnen bereik maar raakte de lat.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
8 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
9 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
14 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
21 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geleden