Atlético huurt Griezmann van FC Barcelona
MADRID (ANP) - Antoine Griezmann (30) keert op huurbasis terug bij Atlético Madrid. De regerend landskampioen van Spanje huurt de Franse aanvaller van FC Barcelona. De Spaanse clubs maakten de deal anderhalf uur na de transferdeadline wereldkundig.
In het contract is een optie opgenomen dat Griezmann een tweede seizoen op huurbasis in Madrid kan spelen.
Griezmann verruilde in 2019 Atlético Madrid voor zo'n 120 miljoen euro voor FC Barcelona, maar in Catalonië wist hij zelden indruk te maken. De Madrilenen hadden hem in 2014 overgenomen van Real Sociedad. In 2018 won Griezmann met Atlético de Europa League. Twee jaar eerder bereikte de club de finale van de Champions League.
Atlético liet middenvelder Saúl Ñíguez vertrekken naar Chelsea. De 26-jarige Spaanse international wordt tot het einde van het seizoen gehuurd door de Engelse winnaar van de Champions League. Daarna kan de Londense club hem definitief overnemen. Naar verluidt moet Saúl dan 40 miljoen euro kosten. Voor de huur zou de Londense club al 5 miljoen euro betalen. Saúl is opgeleid door Atlético, waarvoor hij 340 keer uitkwam.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
21 uur geleden