Atlético-coach Simeone noemt voetballen in Spanje nu 'onzinnig'
MADRID (ANP/AFP) - Atlético Madrid-coach Diego Simeone vindt het "onzinnig" dat er dit weekeinde wordt gevoetbald in Spanje, terwijl het land getroffen is door een natuurramp. Alleen de duels tussen Valencia en Real Madrid en Villarreal en Rayo Vallecano, beide in de getroffen regio, zijn verplaatst. Simeone had liever gezien dat alle duels in La Liga waren verzet.
Bepaalde regio's in Spanje, met name rond Valencia, zijn getroffen door hevige regen en overstromingen waarbij al meer dan tweehonderd mensen zijn omgekomen. "Er gebeuren verschrikkelijke dingen", zei Simeone op de persconferentie, een dag voor het duel met Las Palmas. "Het is emotioneel om te zien hoe mensen elkaar proberen te helpen. Voor veel mensen is dit een verschrikkelijk drama en wij moeten gewoon verder gaan met waar we mee bezig zijn. Het is onzinnig, het slaat eigenlijk nergens op."
Barcelona-coach Hansi Flick snapt dat het voor de competitiebazen een lastige situatie is. "Het is geen makkelijke beslissing, de speelronde is vrijdag ook al begonnen. Als wij de getroffen regio kunnen helpen, zullen we dat uiteraard doen. De rest is aan La Liga", zei Flick, die neigde naar een algehele afgelasting. "Het is een tragedie voor een hele regio, dus ik denk het wel."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
3 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
8 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 dag geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 dag geleden