Atlético-coach Simeone noemt voetballen in Spanje nu 'onzinnig'
MADRID (ANP/AFP) - Atlético Madrid-coach Diego Simeone vindt het "onzinnig" dat er dit weekeinde wordt gevoetbald in Spanje, terwijl het land getroffen is door een natuurramp. Alleen de duels tussen Valencia en Real Madrid en Villarreal en Rayo Vallecano, beide in de getroffen regio, zijn verplaatst. Simeone had liever gezien dat alle duels in La Liga waren verzet.
Bepaalde regio's in Spanje, met name rond Valencia, zijn getroffen door hevige regen en overstromingen waarbij al meer dan tweehonderd mensen zijn omgekomen. "Er gebeuren verschrikkelijke dingen", zei Simeone op de persconferentie, een dag voor het duel met Las Palmas. "Het is emotioneel om te zien hoe mensen elkaar proberen te helpen. Voor veel mensen is dit een verschrikkelijk drama en wij moeten gewoon verder gaan met waar we mee bezig zijn. Het is onzinnig, het slaat eigenlijk nergens op."
Barcelona-coach Hansi Flick snapt dat het voor de competitiebazen een lastige situatie is. "Het is geen makkelijke beslissing, de speelronde is vrijdag ook al begonnen. Als wij de getroffen regio kunnen helpen, zullen we dat uiteraard doen. De rest is aan La Liga", zei Flick, die neigde naar een algehele afgelasting. "Het is een tragedie voor een hele regio, dus ik denk het wel."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
12 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
12 uur geleden