Atlético bezorgt Real Madrid eerste nederlaag in La Liga
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft rivaal Real Madrid in de stadsderby de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De ploeg van coach Diego Simeone won in het eigen Metropolitana met 3-1. Álvaro Morata was met twee treffers de grote man bij de thuisploeg.
Door de nederlaag van Real blijft FC Barcelona de koploper in La Liga. De Catalanen wonnen zaterdag met 3-2 van Celta de Vigo en hebben 16 punten uit zes wedstrijden, net als Girona dat met 5-3 won van Real Mallorca. Real Madrid staat derde met 15 punten. Atlético is door de zege op 10 punten uit vijf wedstrijden gekomen.
De 30-jarige Morata, in het verleden ook lang speler van Real, opende al in de 4e minuut de score voor Atlético. De aanvaller kopte uit een voorzet van Samuel Lino goed voor verdediger David Alaba binnen. Een kwartier later verdubbelde Antoine Griezmann de voorsprong. Hij sprong goed omhoog en kopte raak op aangeven van Saúl.
Kroos
Real kwam daarna terug. Toni Kroos draaide goed weg en schoot van afstand de 2-1 binnen. Real leek vlak voor de rust ook nog gelijk te komen, maar die treffer werd afgekeurd.
Meteen na de rust sloeg Morata weer toe. De aanvaller stond vrij en kopte opnieuw binnen, nu op aangeven van Saúl. Die marge kon Real niet meer ongedaan maken. Memphis Depay maakte in de 82e minuut zijn rentree voor Atlético. De international was lang afwezig wegens een spierblessure.
Morata is de eerste speler van Atlético die twee keer weet te scoren in de Madrileense derby sinds Jimmy Floyd Hasselbaink in 1999.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
2 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
7 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
8 uur geleden