Atlético bezorgt Real Madrid eerste nederlaag in La Liga
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft rivaal Real Madrid in de stadsderby de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De ploeg van coach Diego Simeone won in het eigen Metropolitana met 3-1. Álvaro Morata was met twee treffers de grote man bij de thuisploeg.
Door de nederlaag van Real blijft FC Barcelona de koploper in La Liga. De Catalanen wonnen zaterdag met 3-2 van Celta de Vigo en hebben 16 punten uit zes wedstrijden, net als Girona dat met 5-3 won van Real Mallorca. Real Madrid staat derde met 15 punten. Atlético is door de zege op 10 punten uit vijf wedstrijden gekomen.
De 30-jarige Morata, in het verleden ook lang speler van Real, opende al in de 4e minuut de score voor Atlético. De aanvaller kopte uit een voorzet van Samuel Lino goed voor verdediger David Alaba binnen. Een kwartier later verdubbelde Antoine Griezmann de voorsprong. Hij sprong goed omhoog en kopte raak op aangeven van Saúl.
Kroos
Real kwam daarna terug. Toni Kroos draaide goed weg en schoot van afstand de 2-1 binnen. Real leek vlak voor de rust ook nog gelijk te komen, maar die treffer werd afgekeurd.
Meteen na de rust sloeg Morata weer toe. De aanvaller stond vrij en kopte opnieuw binnen, nu op aangeven van Saúl. Die marge kon Real niet meer ongedaan maken. Memphis Depay maakte in de 82e minuut zijn rentree voor Atlético. De international was lang afwezig wegens een spierblessure.
Morata is de eerste speler van Atlético die twee keer weet te scoren in de Madrileense derby sinds Jimmy Floyd Hasselbaink in 1999.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
9 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
9 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
13 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
14 uur geleden