Atlético bezorgt Real Madrid eerste nederlaag in La Liga
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft rivaal Real Madrid in de stadsderby de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De ploeg van coach Diego Simeone won in het eigen Metropolitana met 3-1. Álvaro Morata was met twee treffers de grote man bij de thuisploeg.
Door de nederlaag van Real blijft FC Barcelona de koploper in La Liga. De Catalanen wonnen zaterdag met 3-2 van Celta de Vigo en hebben 16 punten uit zes wedstrijden, net als Girona dat met 5-3 won van Real Mallorca. Real Madrid staat derde met 15 punten. Atlético is door de zege op 10 punten uit vijf wedstrijden gekomen.
De 30-jarige Morata, in het verleden ook lang speler van Real, opende al in de 4e minuut de score voor Atlético. De aanvaller kopte uit een voorzet van Samuel Lino goed voor verdediger David Alaba binnen. Een kwartier later verdubbelde Antoine Griezmann de voorsprong. Hij sprong goed omhoog en kopte raak op aangeven van Saúl.
Kroos
Real kwam daarna terug. Toni Kroos draaide goed weg en schoot van afstand de 2-1 binnen. Real leek vlak voor de rust ook nog gelijk te komen, maar die treffer werd afgekeurd.
Meteen na de rust sloeg Morata weer toe. De aanvaller stond vrij en kopte opnieuw binnen, nu op aangeven van Saúl. Die marge kon Real niet meer ongedaan maken. Memphis Depay maakte in de 82e minuut zijn rentree voor Atlético. De international was lang afwezig wegens een spierblessure.
Morata is de eerste speler van Atlético die twee keer weet te scoren in de Madrileense derby sinds Jimmy Floyd Hasselbaink in 1999.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
3 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
21 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geleden