Atletes Klaver en De Witte missen finale 400 meter in Tokio
TOKIO (ANP) - De Nederlandse atletes Lieke Klaver en Lisanne de Witte hebben zich bij de Olympische Spelen in Tokio niet geplaatst voor de finale van de 400 meter. De 22-jarige Klaver eindigde in haar heat van de halve finales als zesde in 51,37. De Witte werd in haar heat achtste en laatste in 52,09. Daarmee waren beiden uitgeschakeld.
Klaver liep dezelfde tijd als in de series en bleef opnieuw boven haar persoonlijke record van 50,98. De Witte kwam ook niet aan haar persoonlijke toptijd van 50,77.
Klaver liep als een razende de eerste 300 meter en kwam bijna als eerste de bocht uit naar de finish. Op het laatste rechte stuk liepen haar benen vol en verloor ze alle snelheid. "Op mijn dooie gemakkie gaan rennen met zoveel snelle meiden erbij is niks voor mij. Dan moet ik proberen vooraan te blijven tot de laatste 100 meter", zei ze na haar race. "Maar ik mis momenteel de 'touch', die heb ik al een tijdje niet gevoeld. Ik heb niet de ballen om me in dat laatste stuk te bijten en kon met geen mogelijkheid die andere meiden bijhouden. Ik ben duidelijk niet aan het pieken hier."
Sprinttalent
De Enkhuizense wordt wel beschouwd als een opkomend sprinttalent, dat ook snel is op de 200 meter. Ze won al eens een wedstrijd in de prestigieuze Diamond League en stond dit voorjaar in Polen in de finale van de EK indoor. Ze finishte als vijfde.
De Witte vertelde na haar race dat ze dit seizoen veel moeite heeft met het startblok. "Het lukte me ook nu niet vanuit het blok te accelereren op de eerste meters. En als ik dan de binnenbaan heb zoals nu, dan loop ik er nog meer achteraan en krijg ik het ook mentaal moeilijk. Het wil gewoon niet zo lukken dit seizoen", aldus de Castricumse.
Nederlands record
De Witte won al prijzen op de 400 meter: brons op de EK van 2018 en ook brons op de EK indoor van 2019. Ze was tot deze zomer in het bezit van het Nederlands record met 50,77, maar dat record is ze inmiddels kwijt aan rijzende ster Femke Bol, die al 50,37 liep.
Klaver en De Witte maakten deel uit van het estafetteteam dat op de EK indoor in Polen het goud veroverde op de 4x400 meter. Ze komen donderdag weer in actie in Tokio in de series van de 4x400 meter.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is verder gezakt op de wereldranglijst. De 30-jarige Nederlander leverde negen plaatsen in en is nu de mondiale nummer 66. Botic van de Zandschulp blijft op de 55e plaats de beste Nederlander. Die positie nam hij een week eerder ook in.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.
17 uur geledenSOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.
17 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Tour de France is na het uitvallen van Jonas Vingegaard niet meer hetzelfde volgens Tadej Pogačar. De Sloveense geletruidrager zei dat zondag in een flashinterview na afloop van de vijftiende etappe van de Ronde van Frankrijk.
17 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Mercedes-coureur Kimi Antonelli voelt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft. De 19-jarige Italiaan boekte zijn zesde seizoenszege in de Grote Prijs van België en vergrootte zijn voorsprong in het wereldkampioenschap van de Formule 1.
19 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijftiende etappe in de Tour de France gewonnen. De Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe ging in de rit van Champagnole over 183,9 kilometer naar Plateau de Solaison als eerste over de streep voor geletruidrager Tadej Pogačar.
20 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike is uitgevallen in de Tour de France. Hij kwam 20 kilometer voor de finish in Plateau de Solaison ten val. Vingegaard stond op de tweede plaats in het algemeen klassement op 4,5 minuut achterstand op geletruidrager Tadej Pogačar.
21 uur geleden