Atletes Klaver en De Witte missen finale 400 meter in Tokio
TOKIO (ANP) - De Nederlandse atletes Lieke Klaver en Lisanne de Witte hebben zich bij de Olympische Spelen in Tokio niet geplaatst voor de finale van de 400 meter. De 22-jarige Klaver eindigde in haar heat van de halve finales als zesde in 51,37. De Witte werd in haar heat achtste en laatste in 52,09. Daarmee waren beiden uitgeschakeld.
Klaver liep dezelfde tijd als in de series en bleef opnieuw boven haar persoonlijke record van 50,98. De Witte kwam ook niet aan haar persoonlijke toptijd van 50,77.
Klaver liep als een razende de eerste 300 meter en kwam bijna als eerste de bocht uit naar de finish. Op het laatste rechte stuk liepen haar benen vol en verloor ze alle snelheid. "Op mijn dooie gemakkie gaan rennen met zoveel snelle meiden erbij is niks voor mij. Dan moet ik proberen vooraan te blijven tot de laatste 100 meter", zei ze na haar race. "Maar ik mis momenteel de 'touch', die heb ik al een tijdje niet gevoeld. Ik heb niet de ballen om me in dat laatste stuk te bijten en kon met geen mogelijkheid die andere meiden bijhouden. Ik ben duidelijk niet aan het pieken hier."
Sprinttalent
De Enkhuizense wordt wel beschouwd als een opkomend sprinttalent, dat ook snel is op de 200 meter. Ze won al eens een wedstrijd in de prestigieuze Diamond League en stond dit voorjaar in Polen in de finale van de EK indoor. Ze finishte als vijfde.
De Witte vertelde na haar race dat ze dit seizoen veel moeite heeft met het startblok. "Het lukte me ook nu niet vanuit het blok te accelereren op de eerste meters. En als ik dan de binnenbaan heb zoals nu, dan loop ik er nog meer achteraan en krijg ik het ook mentaal moeilijk. Het wil gewoon niet zo lukken dit seizoen", aldus de Castricumse.
Nederlands record
De Witte won al prijzen op de 400 meter: brons op de EK van 2018 en ook brons op de EK indoor van 2019. Ze was tot deze zomer in het bezit van het Nederlands record met 50,77, maar dat record is ze inmiddels kwijt aan rijzende ster Femke Bol, die al 50,37 liep.
Klaver en De Witte maakten deel uit van het estafetteteam dat op de EK indoor in Polen het goud veroverde op de 4x400 meter. Ze komen donderdag weer in actie in Tokio in de series van de 4x400 meter.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden