Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atletes Klaver en De Witte missen finale 400 meter in Tokio

Atletes Klaver en De Witte missen finale 400 meter in Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse atletes Lieke Klaver en Lisanne de Witte hebben zich bij de Olympische Spelen in Tokio niet geplaatst voor de finale van de 400 meter. De 22-jarige Klaver eindigde in haar heat van de halve finales als zesde in 51,37. De Witte werd in haar heat achtste en laatste in 52,09. Daarmee waren beiden uitgeschakeld.

Klaver liep dezelfde tijd als in de series en bleef opnieuw boven haar persoonlijke record van 50,98. De Witte kwam ook niet aan haar persoonlijke toptijd van 50,77.

Klaver liep als een razende de eerste 300 meter en kwam bijna als eerste de bocht uit naar de finish. Op het laatste rechte stuk liepen haar benen vol en verloor ze alle snelheid. "Op mijn dooie gemakkie gaan rennen met zoveel snelle meiden erbij is niks voor mij. Dan moet ik proberen vooraan te blijven tot de laatste 100 meter", zei ze na haar race. "Maar ik mis momenteel de 'touch', die heb ik al een tijdje niet gevoeld. Ik heb niet de ballen om me in dat laatste stuk te bijten en kon met geen mogelijkheid die andere meiden bijhouden. Ik ben duidelijk niet aan het pieken hier."

Sprinttalent

De Enkhuizense wordt wel beschouwd als een opkomend sprinttalent, dat ook snel is op de 200 meter. Ze won al eens een wedstrijd in de prestigieuze Diamond League en stond dit voorjaar in Polen in de finale van de EK indoor. Ze finishte als vijfde.

De Witte vertelde na haar race dat ze dit seizoen veel moeite heeft met het startblok. "Het lukte me ook nu niet vanuit het blok te accelereren op de eerste meters. En als ik dan de binnenbaan heb zoals nu, dan loop ik er nog meer achteraan en krijg ik het ook mentaal moeilijk. Het wil gewoon niet zo lukken dit seizoen", aldus de Castricumse.

Nederlands record

De Witte won al prijzen op de 400 meter: brons op de EK van 2018 en ook brons op de EK indoor van 2019. Ze was tot deze zomer in het bezit van het Nederlands record met 50,77, maar dat record is ze inmiddels kwijt aan rijzende ster Femke Bol, die al 50,37 liep.

Klaver en De Witte maakten deel uit van het estafetteteam dat op de EK indoor in Polen het goud veroverde op de 4x400 meter. Ze komen donderdag weer in actie in Tokio in de series van de 4x400 meter.

Meer uit Sport

Telgenkamp liet zich op WK tegen Spanje 'uit de tent lokken'

AMSTELVEEN (ANP) - Duco Telgenkamp liet zich in de verloren halve finale (3-4) van de WK hockey tegen Spanje naar eigen zeggen uit de tent lokken. Dat zei de spits van Oranje na afloop tegen de NOS. Telgenkamp kreeg in het laatste kwart bij een 1-1 stand een tijdstraf van tien minuten, waarna Nederland de wedstrijd uit handen gaf.

5 minuten geleden
Hockeyers onderuit tegen Spanje en missen finale WK

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn er niet in geslaagd om op het WK in eigen land de finale te bereiken. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee gaf de wedstrijd in het vierde kwart van de halve finale weg en ging in het Amstelveense Wagener Stadion met 3-4 onderuit tegen Spanje.

42 minuten geleden
Roeisters dubbeltwee prolongeren wereldtitel niet, winnen zilver

AMSTELVEEN (ANP) - Roeisters Benthe Boonstra (25) en Roos de Jong (33) hebben een zilveren medaille gewonnen in de dubbeltwee op de WK roeien in eigen land. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eindigde het Nederlandse duo nipt achter de Ierse vrouwen Zoe Hyde en Margaret Cremen. Zwitserland werd derde.

47 minuten geleden
Tennissters Koevermans en Rus naar hoofdtoernooi US Open

NEW YORK (ANP) - Anouk Koevermans heeft het hoofdtoernooi van de US Open bereikt. De 22-jarige tennisster versloeg Mariam Bolkvadze uit Georgië in de derde ronde van het kwalificatietoernooi: 6-3 7-6 (5).

1 uur geleden
Roeiers Van Dorp en Twellaar pakken wereldtitel in dubbeltwee

AMSTELVEEN (ANP) - Roeiers Simon van Dorp (29) en Melvin Twellaar (29) hebben de wereldtitel in de dubbeltwee veroverd bij de WK roeien in Nederland. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos bleven de Nederlanders de boten uit Servië en België ruim voor.

1 uur geleden
Leknessund wint op dag van overlijden van zijn koning rit Vuelta

ARAMÓN VALDELINARE (ANP) - Andreas Leknessund heeft de zevende etappe van de Vuelta gewonnen. De Noorse klimmer kwam alleen over de finish in het skioord Aramón Valdelinare. Dat gebeurde op de dag dat de Noorse koning Harald op 89-jarige leeftijd overleed.

2 uur geleden
WK roeien wordt hervat na noodweer, finales naar voren gehaald

AMSTELVEEN (ANP) - De wedstrijden van de vijfde dag van de WK roeien op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos worden vrijdag na een kleine twee uur uitstel hervat. Dat heeft de wereldroeibond bekendgemaakt. De A-finales, met daarin Nederlandse inbreng, worden vanaf 17.50 uur eerst afgewerkt.

3 uur geleden