Atletes Bol, Hassan en Schilder sieren finale Diamond League
ZÜRICH (ANP) - Zes Nederlands atleten maken deze week hun opwachting in de finale van de Diamond League in Zürich. Blikvangers zijn Femke Bol, Sifan Hassan en Jessica Schilder. Ook Lieke Klaver, Liemarvin Bonevacia en Nick Smidt nemen deel aan de laatste halte van de prestigieuze reeks atletiekwedstrijden, waarin alle 32 onderdelen verdeeld over twee dagen aan bod komen. Voor de winnaar van een onderdeel ligt een cheque van 30.000 dollar klaar.
Bol maakt de meeste kans op de hoofdprijs bij de vrouwen. De drievoudig Europees kampioene won dit jaar al haar races over 400 meter horden in de Diamond League. Ze won vorig jaar ook de finale. Hassan loopt de 5000 meter, de afstand waarop ze bij de WK in Eugene slechts als zesde eindigde. Ze liep deze zomer in de Diamond League twee wedstrijden over 3000 meter. Op de 5000 meter is ze regerend olympisch kampioene en met 14.22,12 houdster van het Europees record.
Schilder komt in actie bij het kogelstoten, het onderdeel waarop ze deze zomer haar internationale doorbraak beleefde. Ze won brons bij de WK indoor, brons bij de WK outdoor en goud op de EK met een Nederlands record van 20,24 meter. Klaver en Bonevacia lopen de 400 meter, Smidt mag uitkomen op de 400 meter horden.
De Jamaicaanse atlete Shelly-Ann Fraser-Pryce kan voor de vijfde keer de Diamond League winnen op de 100 meter.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
10 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
10 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
12 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
12 uur geleden