Atletes Bol, Hassan en Schilder sieren finale Diamond League
ZÜRICH (ANP) - Zes Nederlands atleten maken deze week hun opwachting in de finale van de Diamond League in Zürich. Blikvangers zijn Femke Bol, Sifan Hassan en Jessica Schilder. Ook Lieke Klaver, Liemarvin Bonevacia en Nick Smidt nemen deel aan de laatste halte van de prestigieuze reeks atletiekwedstrijden, waarin alle 32 onderdelen verdeeld over twee dagen aan bod komen. Voor de winnaar van een onderdeel ligt een cheque van 30.000 dollar klaar.
Bol maakt de meeste kans op de hoofdprijs bij de vrouwen. De drievoudig Europees kampioene won dit jaar al haar races over 400 meter horden in de Diamond League. Ze won vorig jaar ook de finale. Hassan loopt de 5000 meter, de afstand waarop ze bij de WK in Eugene slechts als zesde eindigde. Ze liep deze zomer in de Diamond League twee wedstrijden over 3000 meter. Op de 5000 meter is ze regerend olympisch kampioene en met 14.22,12 houdster van het Europees record.
Schilder komt in actie bij het kogelstoten, het onderdeel waarop ze deze zomer haar internationale doorbraak beleefde. Ze won brons bij de WK indoor, brons bij de WK outdoor en goud op de EK met een Nederlands record van 20,24 meter. Klaver en Bonevacia lopen de 400 meter, Smidt mag uitkomen op de 400 meter horden.
De Jamaicaanse atlete Shelly-Ann Fraser-Pryce kan voor de vijfde keer de Diamond League winnen op de 100 meter.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
23 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
23 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden