Atletes Bol en Klaver scherpen Nederlands indoorrecords aan
METZ (ANP) - De atletes Lieke Klaver en Femke Bol hebben bij indoorwedstrijden in de Franse stad Metz hun Nederlandse records op respectievelijk de 200 en 400 meter aangescherpt. Klaver verbeterde haar nationale record van 23,17 naar 23,10 seconden. Bol snelde op de 400 meter naar 50,81, weer een stuk sneller dan vorige week in Wenen (50,96). De 20-jarige Amersfoortse mag zich de snelste atlete ter wereld van dit jaar op dit onderdeel noemen.
Zowel Klaver als Bol liep een week eerder in de Oostenrijkse stad al een Nederlands record. Klaver loste Els Vader na 33 jaar af als recordhoudster op de 200 meter. Ze had in Wenen ook heel even het Nederlands record op de 400 meter in handen, met 51,48, maar Bol dook een serie later ruim een halve seconde onder haar tijd (50,96). De nationale toptijd op de 400 meter stond met 51,82 gedurende 23 jaar op naam van Ester Goossens.
Lisanne de Witte, met 50,77 de houdster van het Nederlands record outdoor op de 400 meter, voldeed bij de Franse indoorwedstrijden met 52,82 ook aan de limiet voor de EK van begin maart in de Poolse stad Torun. Die staat op 53,10. Maximaal drie Nederlandse atletes mogen op dit onderdeel in actie komen op de EK.
Liemarvin Bonevacia voldeed in Metz als derde Nederlandse man aan de EK-limiet op de 400 meter. De 31-jarige Bonevacia, die in 2017 brons pakte op de EK indoor in Belgrado, snelde naar 46,89, ruim onder de limiet van 47,20. Dat lukte vorige week in Wenen zowel Jochem Dobber (46,62) als Ramsey Angela (47,18).
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Keniaanse marathonloper Eliud Kipchoge is een van de fakkeldragers bij de openingsceremonie van de Winterspelen in Milaan en Cortina op vrijdag. Hij is aangewezen door het Internationaal Olympisch Comité. De 41-jarige Kipchoge deed mee aan vijf Zomerspelen en won twee keer olympisch goud op de marathon. Hij was lang houder van het wereldrecord en liep in 2019 als eerste mens de 42,195 kilometer onder de twee uur.
48 minuten geledenMILAAN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité moet zijn politieke neutraliteit behouden. "Laten we ons richten op onze kernmissie. We zijn een sportorganisatie", zei IOC-voorzitter Kirsty Coventry bij de opening van de 145e sessie van het IOC in Milaan. Komende vrijdag beginnen de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft drie snelle Ethiopiërs vastgelegd voor de komende editie op zondag 12 april. Zij moeten volgens de organisatie in staat zijn de Belgische tweevoudig winnaar Bashir Abdi uit te dagen. "Een parcoursrecord is mogelijk", zegt racedirecteur Marc Corstjens in een persbericht. Het parcoursrecord van 2.03.36 staat op naam van Abdi, die al eerder is aangekondigd als deelnemer.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
18 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
19 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
21 uur geleden