Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atletes Bol en Klaver scherpen Nederlands indoorrecords aan

Atletes Bol en Klaver scherpen Nederlands indoorrecords aan

METZ (ANP) - De atletes Lieke Klaver en Femke Bol hebben bij indoorwedstrijden in de Franse stad Metz hun Nederlandse records op respectievelijk de 200 en 400 meter aangescherpt. Klaver verbeterde haar nationale record van 23,17 naar 23,10 seconden. Bol snelde op de 400 meter naar 50,81, weer een stuk sneller dan vorige week in Wenen (50,96). De 20-jarige Amersfoortse mag zich de snelste atlete ter wereld van dit jaar op dit onderdeel noemen.

Zowel Klaver als Bol liep een week eerder in de Oostenrijkse stad al een Nederlands record. Klaver loste Els Vader na 33 jaar af als recordhoudster op de 200 meter. Ze had in Wenen ook heel even het Nederlands record op de 400 meter in handen, met 51,48, maar Bol dook een serie later ruim een halve seconde onder haar tijd (50,96). De nationale toptijd op de 400 meter stond met 51,82 gedurende 23 jaar op naam van Ester Goossens.

Lisanne de Witte, met 50,77 de houdster van het Nederlands record outdoor op de 400 meter, voldeed bij de Franse indoorwedstrijden met 52,82 ook aan de limiet voor de EK van begin maart in de Poolse stad Torun. Die staat op 53,10. Maximaal drie Nederlandse atletes mogen op dit onderdeel in actie komen op de EK.

Liemarvin Bonevacia voldeed in Metz als derde Nederlandse man aan de EK-limiet op de 400 meter. De 31-jarige Bonevacia, die in 2017 brons pakte op de EK indoor in Belgrado, snelde naar 46,89, ruim onder de limiet van 47,20. Dat lukte vorige week in Wenen zowel Jochem Dobber (46,62) als Ramsey Angela (47,18).

Meer uit Sport

Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

9 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

9 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

9 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

11 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

11 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

12 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

12 uur geleden