Atletes Bol en Klaver scherpen Nederlands indoorrecords aan
METZ (ANP) - De atletes Lieke Klaver en Femke Bol hebben bij indoorwedstrijden in de Franse stad Metz hun Nederlandse records op respectievelijk de 200 en 400 meter aangescherpt. Klaver verbeterde haar nationale record van 23,17 naar 23,10 seconden. Bol snelde op de 400 meter naar 50,81, weer een stuk sneller dan vorige week in Wenen (50,96). De 20-jarige Amersfoortse mag zich de snelste atlete ter wereld van dit jaar op dit onderdeel noemen.
Zowel Klaver als Bol liep een week eerder in de Oostenrijkse stad al een Nederlands record. Klaver loste Els Vader na 33 jaar af als recordhoudster op de 200 meter. Ze had in Wenen ook heel even het Nederlands record op de 400 meter in handen, met 51,48, maar Bol dook een serie later ruim een halve seconde onder haar tijd (50,96). De nationale toptijd op de 400 meter stond met 51,82 gedurende 23 jaar op naam van Ester Goossens.
Lisanne de Witte, met 50,77 de houdster van het Nederlands record outdoor op de 400 meter, voldeed bij de Franse indoorwedstrijden met 52,82 ook aan de limiet voor de EK van begin maart in de Poolse stad Torun. Die staat op 53,10. Maximaal drie Nederlandse atletes mogen op dit onderdeel in actie komen op de EK.
Liemarvin Bonevacia voldeed in Metz als derde Nederlandse man aan de EK-limiet op de 400 meter. De 31-jarige Bonevacia, die in 2017 brons pakte op de EK indoor in Belgrado, snelde naar 46,89, ruim onder de limiet van 47,20. Dat lukte vorige week in Wenen zowel Jochem Dobber (46,62) als Ramsey Angela (47,18).
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.
21 uur geledenMAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
1 dag geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
2 dagen geleden