Atletes Bol en Klaver scherpen Nederlands indoorrecords aan
METZ (ANP) - De atletes Lieke Klaver en Femke Bol hebben bij indoorwedstrijden in de Franse stad Metz hun Nederlandse records op respectievelijk de 200 en 400 meter aangescherpt. Klaver verbeterde haar nationale record van 23,17 naar 23,10 seconden. Bol snelde op de 400 meter naar 50,81, weer een stuk sneller dan vorige week in Wenen (50,96). De 20-jarige Amersfoortse mag zich de snelste atlete ter wereld van dit jaar op dit onderdeel noemen.
Zowel Klaver als Bol liep een week eerder in de Oostenrijkse stad al een Nederlands record. Klaver loste Els Vader na 33 jaar af als recordhoudster op de 200 meter. Ze had in Wenen ook heel even het Nederlands record op de 400 meter in handen, met 51,48, maar Bol dook een serie later ruim een halve seconde onder haar tijd (50,96). De nationale toptijd op de 400 meter stond met 51,82 gedurende 23 jaar op naam van Ester Goossens.
Lisanne de Witte, met 50,77 de houdster van het Nederlands record outdoor op de 400 meter, voldeed bij de Franse indoorwedstrijden met 52,82 ook aan de limiet voor de EK van begin maart in de Poolse stad Torun. Die staat op 53,10. Maximaal drie Nederlandse atletes mogen op dit onderdeel in actie komen op de EK.
Liemarvin Bonevacia voldeed in Metz als derde Nederlandse man aan de EK-limiet op de 400 meter. De 31-jarige Bonevacia, die in 2017 brons pakte op de EK indoor in Belgrado, snelde naar 46,89, ruim onder de limiet van 47,20. Dat lukte vorige week in Wenen zowel Jochem Dobber (46,62) als Ramsey Angela (47,18).
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
17 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
17 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
23 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 dag geleden