Atletenvoorzitter Amels: hoop op limiet halen is ingedrukt
LEVERKUSEN (ANP) - Het opschorten van de olympische kwalificatieperiode in de atletiek naar 1 december van dit jaar is niet bij alle Nederlandse atleten positief gevallen. "Er was toch wel teleurstelling. De hoop om dit jaar nog aan de limiet te voldoen is ingedrukt’’, zegt hoogspringer Douwe Amels, de voorzitter van de atletencommissie van de Atletiekunie.
De mondiale bond World Athletics bepaalde eerder deze week dat prestaties die dit outdoorseizoen nog worden geleverd, niet meetellen voor de wereldranglijst en evenmin als kwalificatie gelden voor de Olympische Spelen van Tokio, die vanwege de coronapandemie een jaar zijn verschoven naar de zomer van 2021.
"Het is een lastige beslissing geweest, maar wel een begrijpelijke. Ik ben ook blij dat de mondiale bond leiderschap heeft getoond en nu al duidelijkheid heeft geboden. Én dat de internationale atletencommissie inspraak heeft gehad’’, zegt meervoudig Nederlands kampioen Amels, die wel zijn eigen kijk heeft op het besluit.
Rankings
"Het uitschakelen van de rankings is helder en daar ben ik het mee eens. Als er straks na de pandemie in sommige landen wel weer wedstrijden mogelijk zijn en in andere landen niet en er ook nog overal reisbeperkingen gelden, dan levert dan een oneerlijk voordeel op voor atleten die nog wel makkelijk een wedstrijd kunnen doen.’’
Het opschorten van de periode waarin je limieten kunt behalen ziet hij anders. "Dat had van mij niet gehoeven. De olympische limieten zijn scherper dan ooit. Als ons deze zomer nog wat wedstrijden zijn gegund en een atleet is in staat een limiet te halen, dan vind ik het eerder oneerlijk dat het je dan niks oplevert."
Marathonlopers
Amels voelt wat dat betreft wel mee met de Nederlandse marathonlopers, die hoopten in een snelle najaarsmarathon de limiet voor Tokio te lopen. "Dat is voor hen even slikken, dat begrijp ik. Maar aan de andere kant; zij hadden voor Tokio 2020 nog één kans in het voorjaar en die kans hebben ze nu nog steeds. Bovendien gaat de limietperiode in per 1 december, dus er zijn vier maanden bijgekomen.’’
Al met al kan Amels leven met de keuze van de internationale bond. "Atletiek is een mondiale sport, dus World Athletics moet rekening houden met alle continenten. Het is voor de Europese atleten misschien wat nadeliger, maar een ideaal besluit is er denk ik niet.’’
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
6 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
8 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
9 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
11 uur geleden