Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atletenvoorzitter Amels: hoop op limiet halen is ingedrukt

Atletenvoorzitter Amels: hoop op limiet halen is ingedrukt

LEVERKUSEN (ANP) - Het opschorten van de olympische kwalificatieperiode in de atletiek naar 1 december van dit jaar is niet bij alle Nederlandse atleten positief gevallen. "Er was toch wel teleurstelling. De hoop om dit jaar nog aan de limiet te voldoen is ingedrukt’’, zegt hoogspringer Douwe Amels, de voorzitter van de atletencommissie van de Atletiekunie.

De mondiale bond World Athletics bepaalde eerder deze week dat prestaties die dit outdoorseizoen nog worden geleverd, niet meetellen voor de wereldranglijst en evenmin als kwalificatie gelden voor de Olympische Spelen van Tokio, die vanwege de coronapandemie een jaar zijn verschoven naar de zomer van 2021.

"Het is een lastige beslissing geweest, maar wel een begrijpelijke. Ik ben ook blij dat de mondiale bond leiderschap heeft getoond en nu al duidelijkheid heeft geboden. Én dat de internationale atletencommissie inspraak heeft gehad’’, zegt meervoudig Nederlands kampioen Amels, die wel zijn eigen kijk heeft op het besluit.

Rankings

"Het uitschakelen van de rankings is helder en daar ben ik het mee eens. Als er straks na de pandemie in sommige landen wel weer wedstrijden mogelijk zijn en in andere landen niet en er ook nog overal reisbeperkingen gelden, dan levert dan een oneerlijk voordeel op voor atleten die nog wel makkelijk een wedstrijd kunnen doen.’’

Het opschorten van de periode waarin je limieten kunt behalen ziet hij anders. "Dat had van mij niet gehoeven. De olympische limieten zijn scherper dan ooit. Als ons deze zomer nog wat wedstrijden zijn gegund en een atleet is in staat een limiet te halen, dan vind ik het eerder oneerlijk dat het je dan niks oplevert."

Marathonlopers

Amels voelt wat dat betreft wel mee met de Nederlandse marathonlopers, die hoopten in een snelle najaarsmarathon de limiet voor Tokio te lopen. "Dat is voor hen even slikken, dat begrijp ik. Maar aan de andere kant; zij hadden voor Tokio 2020 nog één kans in het voorjaar en die kans hebben ze nu nog steeds. Bovendien gaat de limietperiode in per 1 december, dus er zijn vier maanden bijgekomen.’’

Al met al kan Amels leven met de keuze van de internationale bond. "Atletiek is een mondiale sport, dus World Athletics moet rekening houden met alle continenten. Het is voor de Europese atleten misschien wat nadeliger, maar een ideaal besluit is er denk ik niet.’’

Meer uit Sport

Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

2 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

8 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

8 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

23 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

23 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

1 dag geleden