Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atleten op jacht naar olympische limiet in marathon Amsterdam

Atleten op jacht naar olympische limiet in marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud, Anne Luijten en Jill Holterman gaan bij de marathon van Amsterdam op jacht naar de olympische limiet van de Spelen in Parijs. Voor alle drie de Nederlandse atleten betekent het dat ze een dik persoonlijk record moeten lopen.

Bij de mannen is de olympische limiet van 2.08.10 scherper dan ooit. Choukoud liep vorig jaar in de hoofdstad zijn persoonlijk record van 2.09.34. De limiet bij de vrouwen ligt op 2.26.50. Om die tijd te halen, moeten Luijten en Holterman boven zichzelf uitstijgen in de wedstrijd over 42,195 kilometer. Choukoud en Holterman deden drie jaar geleden mee aan de olympische marathon in Sapporo (Japan).

De Afrikaanse topatleten vertrekken op het schema van het parcoursrecord. Dat staat met 2.03.39 op naam van de Ethiopiër Tamirat Tola. Diens landgenoot Birhanu Legese is op papier de snelste man; hij heeft 2.02.48 als beste tijd. Bij de vrouwen voert de Ethiopische Ashete Bekere met een persoonlijk record van 2.17.58 de startlijst aan. Het parcoursrecord bij de vrouwen is sinds vorig jaar met 2.17.20 in bezit van Almaz Ayana uit Ethiopië.

In totaal rennen ongeveer 47.000 mensen een afstand door de hoofdstad. Meer dan 20.000 hardlopers wagen zich aan de langste afstand. De start in het Olympisch Stadion is om 09.00 uur.

Meer uit Sport

Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

10 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

12 uur geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

15 uur geleden
Verstappen elfde in kwalificatie Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.

16 uur geleden
Sinner in finale tennistoernooi Miami tegen Lehecka

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.

16 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

19 uur geleden
Koeman: goed oefenduel tegen sterk Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."

20 uur geleden