Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atleten Bouju, Van Gool en Kupers plaatsen zich voor EK indoor

Atleten Bouju, Van Gool en Kupers plaatsen zich voor EK indoor

GENT (ANP) - Atleet Joris van Gool kan rustig toewerken naar de EK indoor, begin maart in het Poolse Torun. De Nederlands sprintkampioen liep bij indoorwedstrijden in Gent op de 60 meter onder de limiet voor de titelstrijd. Zijn tijd van 6,62 lag maar net boven zijn Nederlands record van 6,59.

Van Gool mikt in Torun op een medaille en hoopt zelfs op goud. Bij de vorige Europese titelstrijd indoor, in 2019 (Glasgow), verraste hij met brons.

De talentvolle sprinter Raphael Bouju vergezelt Van Gool op de 60 meter naar de EK indoor. De 18-jarige Bouju, die in 2018 Europees juniorenkampioen werd op de 100 meter, klokte 6,65 seconden en bleef exact 1 honderdste onder de vereiste tijd voor deelname aan de kampioenschappen in Torun.

Thijmen Kupers kan zich opmaken voor zijn vijfde EK indooratletiek. De middenafstandspecialist kwalificeerde zich bij indoorwedstrijden in Wenen voor de titelstrijd in Torun op de 800 meter. Hij liep in zijn serie naar de tweede plaats in 1.47,42, ruim onder de limiet van 1.49,00. Kupers veroverde op de EK indoor van 2015 brons op de 800 meter.

Meer uit Sport

Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

1 uur geleden
NOC*NSF tegen deelname sporters Paralympics onder Russische vlag

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."

1 uur geleden
Bergsma: olympisch schaatsen van 2030 in Thialf mooie kans

AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.

4 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout verbaasd door ontvangst op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.

4 uur geleden
Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

10 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

20 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

20 uur geleden