Atleten Bouju, Van Gool en Kupers plaatsen zich voor EK indoor
GENT (ANP) - Atleet Joris van Gool kan rustig toewerken naar de EK indoor, begin maart in het Poolse Torun. De Nederlands sprintkampioen liep bij indoorwedstrijden in Gent op de 60 meter onder de limiet voor de titelstrijd. Zijn tijd van 6,62 lag maar net boven zijn Nederlands record van 6,59.
Van Gool mikt in Torun op een medaille en hoopt zelfs op goud. Bij de vorige Europese titelstrijd indoor, in 2019 (Glasgow), verraste hij met brons.
De talentvolle sprinter Raphael Bouju vergezelt Van Gool op de 60 meter naar de EK indoor. De 18-jarige Bouju, die in 2018 Europees juniorenkampioen werd op de 100 meter, klokte 6,65 seconden en bleef exact 1 honderdste onder de vereiste tijd voor deelname aan de kampioenschappen in Torun.
Thijmen Kupers kan zich opmaken voor zijn vijfde EK indooratletiek. De middenafstandspecialist kwalificeerde zich bij indoorwedstrijden in Wenen voor de titelstrijd in Torun op de 800 meter. Hij liep in zijn serie naar de tweede plaats in 1.47,42, ruim onder de limiet van 1.49,00. Kupers veroverde op de EK indoor van 2015 brons op de 800 meter.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
9 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
9 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
11 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
16 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
1 dag geleden