Atleten Bouju, Van Gool en Kupers plaatsen zich voor EK indoor
GENT (ANP) - Atleet Joris van Gool kan rustig toewerken naar de EK indoor, begin maart in het Poolse Torun. De Nederlands sprintkampioen liep bij indoorwedstrijden in Gent op de 60 meter onder de limiet voor de titelstrijd. Zijn tijd van 6,62 lag maar net boven zijn Nederlands record van 6,59.
Van Gool mikt in Torun op een medaille en hoopt zelfs op goud. Bij de vorige Europese titelstrijd indoor, in 2019 (Glasgow), verraste hij met brons.
De talentvolle sprinter Raphael Bouju vergezelt Van Gool op de 60 meter naar de EK indoor. De 18-jarige Bouju, die in 2018 Europees juniorenkampioen werd op de 100 meter, klokte 6,65 seconden en bleef exact 1 honderdste onder de vereiste tijd voor deelname aan de kampioenschappen in Torun.
Thijmen Kupers kan zich opmaken voor zijn vijfde EK indooratletiek. De middenafstandspecialist kwalificeerde zich bij indoorwedstrijden in Wenen voor de titelstrijd in Torun op de 800 meter. Hij liep in zijn serie naar de tweede plaats in 1.47,42, ruim onder de limiet van 1.49,00. Kupers veroverde op de EK indoor van 2015 brons op de 800 meter.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
6 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
9 uur geleden