Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atleten Bonevacia en Dobber naar halve finales 400 meter in Tokio

Atleten Bonevacia en Dobber naar halve finales 400 meter in Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse atleten Liemarvin Bonevacia en Jochem Dobber hebben zich allebei geplaatst voor halve finales van de 400 meter bij de Olympische Spelen in Tokio.

De 32-jarige Bonevacia deed dat heel overtuigend door de zesde en laatste serie te winnen in een tijd van 44,95. Hij liet zich op de laatste meters zelfs nog uitrollen, anders had hij wellicht zijn Nederlands record van 44,72 kunnen aanvallen. De 24-jarige Dobber eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 45,54 en plaatste zich met die positie rechtstreeks. De halve finales zijn maandagavond.

Bonevacia bleek voldoende hersteld van de inspanning die hij zaterdagavond had geleverd. De atleet van Curaçao was de startloper van de estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd, die in de finale als vierde eindigde en nipt een medaille miste.

Dobber was ook op zaterdag in actie gekomen in het Olympisch Stadion van Tokio. Hij was de startloper in het estafetteteam van de 4x400 meter gemengd dat zich in de series wist te plaatsen voor de finale. In de finale nam Bonevacia zijn plek over..

Meer uit Sport

Schaatssters houden zilver over aan ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan genoegen moeten nemen met het zilver op de ploegenachtervolging. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud verloor in de finale in het Milano Speed Skating Stadium van titelverdediger Canada met een verschil van 0,96 seconde. Het brons ging naar Japan.

41 minuten geleden
Schaatsers grijpen opnieuw naast brons op ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de Olympische Spelen in Milaan net als vier jaar eerder naast het brons op de ploegenachtervolging gegrepen. Het team van bondscoach Rintje Ritsma, met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga, verloor in het Milano Speed Skating Stadium de troostfinale van China met een miniem verschil van 0,09 seconde.

1 uur geleden
Franse ijshockeyers na uitschakeling vooral boos op eigen bond

MILAAN (ANP/RTR) - De Franse hockeyers waren na hun uitschakeling op de Winterspelen in Milaan en Cortina vooral boos op de eigen bond FFHG. Ze hadden geen begrip voor de schorsing die de bond had opgelegd aan verdediger Pierre Crinon voor vechten met een Canadese speler in de laatste groepswedstrijd.

1 uur geleden
Schaatssters naar finale ploegenachtervolging na zege op Japan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan de finale op de ploegenachtervolging bereikt. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud versloeg in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium Japan. Het trio treft later dinsdag om 16.47 uur Canada in de finale.

2 uur geleden
Nederlandse schaatsers missen finale op ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italië.

2 uur geleden
Red Bull neemt na 20 jaar afscheid van hoofdontwerper Skinner

MILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.

3 uur geleden
Wielrenner Evenepoel wint tijdrit en gaat aan kop in UAE Tour

HUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.

3 uur geleden