Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atleten Amels en Van Riel mogen niet naar WK indoor in Glasgow

Atleten Amels en Van Riel mogen niet naar WK indoor in Glasgow

ARNHEM/GLASGOW (ANP) - Douwe Amels en Robin van Riel mogen niet meedoen aan de komende wereldkampioenschappen indooratletiek in Glasgow. Regerend Europees indoorkampioen Amels ontving wel een uitnodiging om mee te doen bij het hoogspringen, maar de Atletiekunie vaardigt hem niet af omdat hij niet aan de nationale limiet heeft voldaan. Van Riel was wel voorgedragen door de Atletiekunie op de 1500 meter, maar hij kreeg geen uitnodiging van de mondiale bond World Athletics.

De Atletiekunie maakte eerde deze week de WK-ploeg bekend met daarbij een voorbehoud bij de namen van Van Riel en Ryan Clarke (800 meter). Beide atleten hadden wel onder de nationale limiet gelopen, maar waren voor deelname aan de WK afhankelijk van een uitnodiging van World Athletics. Hun positie op de wereldranglijst was daarvoor leidend. Clarke kreeg te horen dat hij mag lopen in Glasgow, maar Van Riel, die deze winter het Nederlands record op de 1500 meter verbeterde, is niet toegelaten.

Amels, die vorig jaar als eerste Nederlandse hoogspringer ooit EK-goud won, was door afzeggingen alsnog hoog genoeg op de wereldranglijst gekomen voor een uitnodiging, maar de Fries was er deze winter niet in geslaagd de nationale limiet van 2,27 meter te springen. Voor de Atletiekunie was dat laatste doorslaggevend om hem niet naar Glasgow mee te nemen.

Amels reageerde teleurgesteld op Instagram. "Hoewel ik binnen de top 12 stond en dus door World Athletics uitgenodigd ben, heb ik de nationale limiet van de Atletiekunie dit indoorseizoen niet gehaald, waardoor ik niet opgenomen ben in de selectie. Het doet pijn om anderen mijn plekje in te zien nemen in de (rechtstreekse) finale van een wereldkampioenschap, maar topsport is soms hard", schreef hij.

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

4 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

9 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

10 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

12 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

13 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

23 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

1 dag geleden