Atleten Amels en Van Riel mogen niet naar WK indoor in Glasgow
ARNHEM/GLASGOW (ANP) - Douwe Amels en Robin van Riel mogen niet meedoen aan de komende wereldkampioenschappen indooratletiek in Glasgow. Regerend Europees indoorkampioen Amels ontving wel een uitnodiging om mee te doen bij het hoogspringen, maar de Atletiekunie vaardigt hem niet af omdat hij niet aan de nationale limiet heeft voldaan. Van Riel was wel voorgedragen door de Atletiekunie op de 1500 meter, maar hij kreeg geen uitnodiging van de mondiale bond World Athletics.
De Atletiekunie maakte eerde deze week de WK-ploeg bekend met daarbij een voorbehoud bij de namen van Van Riel en Ryan Clarke (800 meter). Beide atleten hadden wel onder de nationale limiet gelopen, maar waren voor deelname aan de WK afhankelijk van een uitnodiging van World Athletics. Hun positie op de wereldranglijst was daarvoor leidend. Clarke kreeg te horen dat hij mag lopen in Glasgow, maar Van Riel, die deze winter het Nederlands record op de 1500 meter verbeterde, is niet toegelaten.
Amels, die vorig jaar als eerste Nederlandse hoogspringer ooit EK-goud won, was door afzeggingen alsnog hoog genoeg op de wereldranglijst gekomen voor een uitnodiging, maar de Fries was er deze winter niet in geslaagd de nationale limiet van 2,27 meter te springen. Voor de Atletiekunie was dat laatste doorslaggevend om hem niet naar Glasgow mee te nemen.
Amels reageerde teleurgesteld op Instagram. "Hoewel ik binnen de top 12 stond en dus door World Athletics uitgenodigd ben, heb ik de nationale limiet van de Atletiekunie dit indoorseizoen niet gehaald, waardoor ik niet opgenomen ben in de selectie. Het doet pijn om anderen mijn plekje in te zien nemen in de (rechtstreekse) finale van een wereldkampioenschap, maar topsport is soms hard", schreef hij.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tony van Diepen heeft zich kort voor de start afgemeld voor de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. De Nederlands kampioen heeft achillespeesklachten, laat de atletiekbond weten.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft maandag in de heats van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs een kampioenschapsrecord gezwommen. Met 52,62 seconden was de Nederlandse wereldrecordhoudster ruim sneller dan haar landgenote Milou van Wijk, die de tweede tijd zwom: 53,00. De Russin Daria Klepikova zette de derde tijd van 53,66 neer.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder kan rustig toewerken naar de finale van het kogelstoten op de EK atletiek in Birmingham. De 27-jarige wereldkampioene kwam maandagochtend in de kwalificaties al in haar eerste poging over de vereiste afstand van 18,20 meter om zich voor de finale op maandagavond te plaatsen. Ze haalde een afstand van 19,00 meter.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser won in 2018 onverwacht brons op de 60 meter horden bij de WK indooratletiek in Birmingham toen zij een aanstormend talent was. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete is acht jaar later een gevestigde naam in de wereldtop op de 100 meter horden. Een medaille op een groot toernooi in de buitenlucht ontbreekt echter nog altijd.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Mocht turnster Sanne Wevers (34) zich deze week bij de EK in Zagreb plaatsen voor de balkfinale, dan wacht haar op een bijzondere datum een strijd om de medailles. De eindstrijd op haar favoriete toestel vindt namelijk plaats op 15 augustus, de datum waarop Wevers tien jaar geleden olympisch goud greep in Rio de Janeiro.
10 uur geleden