Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atleten Amels en Van Riel mogen niet naar WK indoor in Glasgow

Atleten Amels en Van Riel mogen niet naar WK indoor in Glasgow

ARNHEM/GLASGOW (ANP) - Douwe Amels en Robin van Riel mogen niet meedoen aan de komende wereldkampioenschappen indooratletiek in Glasgow. Regerend Europees indoorkampioen Amels ontving wel een uitnodiging om mee te doen bij het hoogspringen, maar de Atletiekunie vaardigt hem niet af omdat hij niet aan de nationale limiet heeft voldaan. Van Riel was wel voorgedragen door de Atletiekunie op de 1500 meter, maar hij kreeg geen uitnodiging van de mondiale bond World Athletics.

De Atletiekunie maakte eerde deze week de WK-ploeg bekend met daarbij een voorbehoud bij de namen van Van Riel en Ryan Clarke (800 meter). Beide atleten hadden wel onder de nationale limiet gelopen, maar waren voor deelname aan de WK afhankelijk van een uitnodiging van World Athletics. Hun positie op de wereldranglijst was daarvoor leidend. Clarke kreeg te horen dat hij mag lopen in Glasgow, maar Van Riel, die deze winter het Nederlands record op de 1500 meter verbeterde, is niet toegelaten.

Amels, die vorig jaar als eerste Nederlandse hoogspringer ooit EK-goud won, was door afzeggingen alsnog hoog genoeg op de wereldranglijst gekomen voor een uitnodiging, maar de Fries was er deze winter niet in geslaagd de nationale limiet van 2,27 meter te springen. Voor de Atletiekunie was dat laatste doorslaggevend om hem niet naar Glasgow mee te nemen.

Amels reageerde teleurgesteld op Instagram. "Hoewel ik binnen de top 12 stond en dus door World Athletics uitgenodigd ben, heb ik de nationale limiet van de Atletiekunie dit indoorseizoen niet gehaald, waardoor ik niet opgenomen ben in de selectie. Het doet pijn om anderen mijn plekje in te zien nemen in de (rechtstreekse) finale van een wereldkampioenschap, maar topsport is soms hard", schreef hij.

Meer uit Sport

Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

40 minuten geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

2 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

3 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

5 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

21 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

22 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

1 dag geleden