Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Visser snelt naar zesde indoortitel 60 horden

Atlete Visser snelt naar zesde indoortitel 60 horden

APELDOORN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft bij de NK indoor in Apeldoorn voor de zesde keer de titel veroverd op de 60 meter horden. De regerend Europees kampioene indoor op het onderdeel won de finale in 8,06, ruim boven haar Nederlands record (7,83). De 18-jarige Zoë Sedney snelde naar het zilver in 8,18. Meerkampster Anouk Vetter pakte het brons in 8,46.

Visser had deze winter haar zinnen gezet op de WK indoor in het Chinese Nanjing, maar dat toernooi is met een jaar uitgesteld vanwege de uitbraak van het coronavirus. De atlete paste haar schema aan en deed amper indoorwedstrijden. Ze richt zich vanaf nu volledig op de Olympische Spelen in Tokio, waar ze uitkomt op de 100 meter horden.

Bij de mannen moest Koen Smet de titel op de 60 meter horden afstaan aan Liam van der Schaaf. De 21-jarige Van der Schaaf greep het goud in 7,85, Smet moest genoegen nemen met zilver in 7,89.

Femke Pluim maakte een verdienstelijke comeback bij het polsstokhoogspringen. Ze won met een hoogte van 4,45. Dat was nog ver verwijderd van de olympische limiet van 4,70, maar wel voldoende om na de Spelen in Tokio mee te mogen doen aan de EK atletiek in Parijs.

Meer uit Sport

Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

4 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

8 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

14 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

17 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

21 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

22 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

23 uur geleden