Atlete Visser snelt naar zesde indoortitel 60 horden
APELDOORN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft bij de NK indoor in Apeldoorn voor de zesde keer de titel veroverd op de 60 meter horden. De regerend Europees kampioene indoor op het onderdeel won de finale in 8,06, ruim boven haar Nederlands record (7,83). De 18-jarige Zoë Sedney snelde naar het zilver in 8,18. Meerkampster Anouk Vetter pakte het brons in 8,46.
Visser had deze winter haar zinnen gezet op de WK indoor in het Chinese Nanjing, maar dat toernooi is met een jaar uitgesteld vanwege de uitbraak van het coronavirus. De atlete paste haar schema aan en deed amper indoorwedstrijden. Ze richt zich vanaf nu volledig op de Olympische Spelen in Tokio, waar ze uitkomt op de 100 meter horden.
Bij de mannen moest Koen Smet de titel op de 60 meter horden afstaan aan Liam van der Schaaf. De 21-jarige Van der Schaaf greep het goud in 7,85, Smet moest genoegen nemen met zilver in 7,89.
Femke Pluim maakte een verdienstelijke comeback bij het polsstokhoogspringen. Ze won met een hoogte van 4,45. Dat was nog ver verwijderd van de olympische limiet van 4,70, maar wel voldoende om na de Spelen in Tokio mee te mogen doen aan de EK atletiek in Parijs.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
4 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
9 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
10 uur geleden