Atlete Visser scherpt Nederlands record 60 horden aan tot 7,81
MADRID (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft bij de indoormeeting uit de World Tour in Madrid haar Nederlands record aangescherpt. Ze snelde in de finale naar 7,81, twee honderdsten onder haar oude toptijd van 7,83. Met die tijd van 7,81 deelt ze de eerste plaats op de wereldranglijst van dit jaar met de Amerikaanse Christina Clemons.
Visser liep nagenoeg de perfecte horderace in de indoorhal van Madrid. Ze kwam ruim als eerste over de meet. De Spaanse Teresa Errandonea finishte als tweede in 8,08. Zoë Sedney, die in de series nog 8,03 liep, kende wat haperingen en eindigde als zesde in 8,35.
Visser, die in Madrid in de series al rap was met 7,89, reist nu als onbetwiste topfavoriete af naar de EK indoor volgend weekeinde in het Poolse Torun (5-7 maart). Ze verdedigt daar de Europese titel die ze twee jaar geleden veroverde in Glasgow.
De Amerikaan Grant Holloway stuntte op de 60 meter horden bij de mannen. De wereldkampioen op de 110 meter horden was het hele indoorseizoen al snel, maar in Madrid lukte het hem eindelijk het 27 jaar oude wereldrecord van Colin Jackson te verbeteren. Holloway klokte 7,29, één honderdste onder de 7,30 die de Brit Jackson in 1994 had neergezet.
Nederlands indoorkampioen Koen Smet eindigde als zevende in de recordrace in 7,73.
Joris van Gool spurtte op de 60 meter naar de derde plaats in 6,61. De Nederlands kampioen moest de Ivoriaan Arthur Cissé (6,59) en de Fransman Mouhamadou Fall (6,60) voor zich dulden.
Meer uit Sport
BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
2 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
2 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
10 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
11 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
22 uur geleden