Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Visser scherpt Nederlands record 60 horden aan tot 7,81

Atlete Visser scherpt Nederlands record 60 horden aan tot 7,81

MADRID (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft bij de indoormeeting uit de World Tour in Madrid haar Nederlands record aangescherpt. Ze snelde in de finale naar 7,81, twee honderdsten onder haar oude toptijd van 7,83. Met die tijd van 7,81 deelt ze de eerste plaats op de wereldranglijst van dit jaar met de Amerikaanse Christina Clemons.

Visser liep nagenoeg de perfecte horderace in de indoorhal van Madrid. Ze kwam ruim als eerste over de meet. De Spaanse Teresa Errandonea finishte als tweede in 8,08. Zoë Sedney, die in de series nog 8,03 liep, kende wat haperingen en eindigde als zesde in 8,35.

Visser, die in Madrid in de series al rap was met 7,89, reist nu als onbetwiste topfavoriete af naar de EK indoor volgend weekeinde in het Poolse Torun (5-7 maart). Ze verdedigt daar de Europese titel die ze twee jaar geleden veroverde in Glasgow.

De Amerikaan Grant Holloway stuntte op de 60 meter horden bij de mannen. De wereldkampioen op de 110 meter horden was het hele indoorseizoen al snel, maar in Madrid lukte het hem eindelijk het 27 jaar oude wereldrecord van Colin Jackson te verbeteren. Holloway klokte 7,29, één honderdste onder de 7,30 die de Brit Jackson in 1994 had neergezet.

Nederlands indoorkampioen Koen Smet eindigde als zevende in de recordrace in 7,73.

Joris van Gool spurtte op de 60 meter naar de derde plaats in 6,61. De Nederlands kampioen moest de Ivoriaan Arthur Cissé (6,59) en de Fransman Mouhamadou Fall (6,60) voor zich dulden.

Meer uit Sport

3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

10 uur geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

11 uur geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

12 uur geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

15 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

17 uur geleden
Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

22 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

1 dag geleden