Atlete Visser scherpt Nederlands record 100 horden aan in Parijs
PARIJS (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft bij wedstrijden uit de Diamond League in Parijs haar Nederlands record aangescherpt op de 100 meter horden. De Nederlandse eindige in haar race als tweede in 12,58 en daarmee was ze 4 honderdsten sneller dan haar oude toptijd van 12,62. Alleen de Jamaicaanse Danielle Williams was in 12,50 sneller.
Visser kende dit jaar een moeizame voorbereiding op de Olympische Spelen in Tokio door een hamstringblessure. De tweevoudig Europees kampioene indoor (60 meter horden) was net op tijd fit en wist ook de finale te halen. Daarin eindigde de Noord-Hollandse als vijfde in een tijd van 12,73.
Dat Visser pas na Tokio haar topvorm te pakken heeft, bewees ze eerder deze week bij de Diamond League in Lausanne, toen ze 11,11 op de 100 meter liep. Ze mag die tijd niet officieel als persoonlijk record aanmerken, omdat ze van iets te veel rugwind profiteerde.
Femke Bol slaagde er in Parijs niet in haar Nederlands record op de 400 meter te verbeteren. De winnares van het olympisch brons op de 400 meter horden in Tokio eindigde als vierde in 50,59, iets boven haar nationale recordtijd van 50,37. De Dominicaanse Marileidy Paulino won in 50,12, voor Sada Williams uit Barbados (50,30) en de Amerikaanse routinier Allyson Felix (50,47)
Meer uit Sport
SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
12 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
19 uur geleden