
Atlete Visser scherpt Nederlands record 100 horden aan in Parijs
PARIJS (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft bij wedstrijden uit de Diamond League in Parijs haar Nederlands record aangescherpt op de 100 meter horden. De Nederlandse eindige in haar race als tweede in 12,58 en daarmee was ze 4 honderdsten sneller dan haar oude toptijd van 12,62. Alleen de Jamaicaanse Danielle Williams was in 12,50 sneller.
Visser kende dit jaar een moeizame voorbereiding op de Olympische Spelen in Tokio door een hamstringblessure. De tweevoudig Europees kampioene indoor (60 meter horden) was net op tijd fit en wist ook de finale te halen. Daarin eindigde de Noord-Hollandse als vijfde in een tijd van 12,73.
Dat Visser pas na Tokio haar topvorm te pakken heeft, bewees ze eerder deze week bij de Diamond League in Lausanne, toen ze 11,11 op de 100 meter liep. Ze mag die tijd niet officieel als persoonlijk record aanmerken, omdat ze van iets te veel rugwind profiteerde.
Femke Bol slaagde er in Parijs niet in haar Nederlands record op de 400 meter te verbeteren. De winnares van het olympisch brons op de 400 meter horden in Tokio eindigde als vierde in 50,59, iets boven haar nationale recordtijd van 50,37. De Dominicaanse Marileidy Paulino won in 50,12, voor Sada Williams uit Barbados (50,30) en de Amerikaanse routinier Allyson Felix (50,47)
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun laatste poulewedstrijd met 13-7 gewonnen van China. Met de zege plaatste de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voor een duel in de tussenronde met Nieuw-Zeeland.
7 uur geledenTOULOUSE (ANP/RTR) - Met de Schot Oscar Onley heeft de Nederlandse ploeg Picnic PostNL een renner in dienst die de komende jaren een hoofdrol hoopt te vertolken in de Tour de France. "Een plek bij de eerste vijf in het eindklassement zou heel bijzonder zijn", vertelde de talentvolle klimmer op de rustdag van de Tour de France in Toulouse. "Ik denk dat dat het doel gaat worden de komende jaren." Onley ligt nog twee jaar vast bij het team van Iwan Spekenbrink.
7 uur geledenTOULOUSE (ANP/BELGA) - Jasper Philipsen koestert geen wrok tegenover Bryan Coquard, de Franse renner die de val van de Belgische sprinter veroorzaakte in de derde etappe van de Tour de France. "Het was een koersincident. Het had niet mogen gebeuren, maar hij kon er ook niets aan doen. Ik verwijt hem niets", zei Philipsen, die breuken opliep en moest opgeven, in een digitaal persgesprek op de rustdag van de Tour.
7 uur geledenGENT (ANP) - Voormalig olympisch kampioene Nina Derwael beëindigt haar turncarrière. De 25-jarige Belgische wil haar lichaam niet langer zwaar belasten.
9 uur geledenHAMBURG (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Hamburg bereikt. De nummer 119 van de wereldranglijst rekende in iets meer dan een uur af met Sada Nahimana uit Burundi: 6-2 6-1.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olympisch kampioen Tamirat Tola staat op 19 oktober aan de start van de marathon van Amsterdam. Dat maakte de organisatie dinsdag bekend. De 33-jarige Ethiopiër won eerder in 2021 de wedstrijd in de hoofdstad in een tijd van 2.03.39, wat nog altijd een parcoursrecord en zijn persoonlijk record is.
10 uur geledenBODEGRAVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten is op de weg terug na gezondheidsklachten. De 24-jarige wereldkampioene op de 200 meter schoolslag kreeg na de Olympische Spelen van Parijs, waar ze brons veroverde, last van grote vermoeidheid, pijn en zwellingen aan de linkerkant van haar gezicht en later ook uitvalsverschijnselen aan de linkerkant van haar lichaam.
13 uur geleden