Atlete Visser naar haar derde EK-finale 100 meter horden
ROME (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de EK atletiek in Rome redelijk overtuigend geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De tweevoudig Europees kampioene indoor (60 meter horden) eindigde in haar heat van de halve finales als tweede en die klassering betekende een rechtstreekse doorgang naar de eindstrijd. De finale is zaterdag om 22.08 uur.
Visser klokte 12,81 seconden en zag de Britse Cindy Sember de race winnen in 12,64.
Het wordt de derde EK-finale voor de 29-jarige Visser. Ze eindigde zowel in Berlijn (2018) als München (2022) als vierde. De Noord-Hollandse is al zeker van deelname aan de Spelen in Parijs. In Tokio werd ze drie jaar geleden vijfde in de finale van de 100 meter horden. Ze was er ook bij op de Spelen van Rio in 2016, waar ze meedeed aan de zevenkamp.
Olympische Spelen
Visser hoopte dit voorjaar op succes bij de WK indoor in Glasgow. Ze trapte echter in de halve finales vol op de eerste horde en miste daardoor de finale.
Maayke Tjin A-Lim wist niet door te dringen tot de finale. De 26-jarige atlete uit Hoorn eindigde in haar serie als vijfde in 13,08. Tjin A-Lim kan zich nu gaan richten op de Olympische Spelen in Parijs. Ze dook vorig jaar met een persoonlijke toptijd van 12,66 onder de olympische limiet.
Meer uit Sport
ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
19 uur geledenTURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).
20 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft met de zege in de Grote Prijs van São Paulo een grote stap naar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 gezet. De Britse coureur van McLaren kwam door de zeges in de grand prix en de sprintrace op 390 punten. Dat zijn er 24 meer dan zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en 49 meer dan titelverdediger Max Verstappen.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.
21 uur geleden