Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Visser blijft in Nederland en gaat trainen onder Meuwly

Atlete Visser blijft in Nederland en gaat trainen onder Meuwly

ARNHEM (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft ervoor gekozen in Nederland te blijven trainen. De hordeloopster gaat dat doen onder Laurent Meuwly. De 27-jarige Visser nam vorige maand na een teleurstellend seizoen afscheid van haar coach Bart Bennema, die kort daarna ook moest stoppen als bondscoach korte sprint en horden bij de Atletiekunie. Visser werkte tien jaar samen met Bennema en eindigde vorig jaar als vijfde in de olympische finale van de 100 meter horden in Tokio.

Meuwly heeft na het stoppen van Bennema de leiding over de atleten die gespecialiseerd zijn in de 100 en 200 meter en 100 en 110 meter horden, evenals de specialisten op 400 meter en 400 meter horden. Die groepen zijn samengevoegd. Visser had er ook voor kunnen kiezen met een coach buiten de Atletiekunie of in het buitenland aan de slag te gaan.

De Noord-Hollandse begon maandag op het nationaal sportcentrum Papendal aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, blijkt uit een bericht op haar sociale media. Ook onder anderen drievoudig Europees kampioene Femke Bol, Lieke Klaver, Liemarvin Bonevacia en sprintcoryfee Churandy Martina trainen in de grote groep van Meuwly.

In de atletiekwereld ontstond eerder deze maand onrust nadat atleten en coaches tegen NRC en Trouw hadden geklaagd over het verslechterde topsportklimaat in de afgelopen 4,5 jaar binnen de Atletiekunie. Meerdere topatleten, onder wie Visser en Bol, distantieerden zich later van het geschetste beeld.

Meer uit Sport

Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

3 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

19 uur geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

1 dag geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

1 dag geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

1 dag geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

2 dagen geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

2 dagen geleden