Atlete Van Es vierde in sterk bezette halve marathon van New York
NEW YORK (ANP) - Atlete Diane van Es is vierde geworden in een topveld bij de halve marathon van New York. De 23-jarige Rotterdamse liep een persoonlijk record van 1.10.43.
Voor een podiumplek in de hoog aangeschreven internationale wedstrijd kwam Van Es nog wel wat tekort. De Noorse Karoline Bjerkeli Grøvdal, die zich onlangs kroonde tot Europees kampioene veldlopen, eindigde voor haar als derde in 1.09.53.
De Keniaanse Hellen Obiri, onder meer tweevoudig wereldkampioene op de 5000 meter, won de race in 1.07.21. De Ethiopische Senbere Teferi werd tweede in 1.07.55.
Van Es veroverde in februari in Schoorl de nationale titel op de 10 kilometer op de weg in een Nederlands record van 30.29 minuten. Met die tijd heeft ze zich gekwalificeerd voor de 10.000 meter op de WK atletiek komende zomer in Boedapest.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
13 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
19 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
22 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden