Atlete Stevens, rivale van Schippers, voorlopig geschorst
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse sprintster Deajah Stevens is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voorlopig geschorst vanwege een inbreuk op het antidopingreglement. Er is iets misgegaan met het overzicht van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts, op basis waarvan dopingcontroleurs een test kunnen afnemen. Stevens, een concurrente van Dafne Schippers, eindigde op de 200 meter als zevende in de olympische finale van Rio 2016 en een jaar later op de WK in Londen werd ze vijfde.
De AIU schorste vrijdag nog vier andere atleten. Ook de Amerikaanse sprintster Gabrielle Thomas staat tijdelijk aan de kant wegens het niet correct invullen van haar whereabouts. Thomas behoort met haar persoonlijk record van 22,19 op de 200 meter tot de mondiale subtop.
De Keniaanse afstandsloper Alex Korio Oliotiptip, die een persoonlijk record van 58.51 op de halve marathon heeft staan, is eveneens voorlopig geschorst voor overtreding van het whereabouts-reglement.
Een andere Keniaanse hardloper, Mikel Kiprotich Mutai, is voorlopig geschorst voor het gebruik van het verboden middel nandrolon. De Indiase discuswerper Sandeep Kumari is voor vier jaar uitgesloten wegens het gebruik van methenolon.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Amerikaan Frances Tiafoe heeft zich als zevende en voorlaatste speler geplaatst voor de ATP Finals, waar de beste tennissers eind deze maand om een officieuze wereldtitel strijden. Hij is zeker van deelname na de nederlaag van zijn landgenoot Tommy Paul tegen Ben Shelton (6-4 4-6 6-3) in de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse regering heeft een duidelijk standpunt ingenomen over het WK ijshockey voor mannen in mei 2027. Dat toernooi kan zoals gepland doorgaan in Duitsland, maar dan wel zonder Rusland.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Algerijnse olympisch kampioene boksen Imane Khelif maakt op 15 december in Parijs haar rentree in de ring. Het wordt haar eerste partij als prof. Ze heeft sinds het behalen van haar gouden medaille op de Spelen van Parijs in 2024 niet meer gebokst in competieverband.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.
6 uur geledenTURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.
8 uur geledenLUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.
9 uur geleden