Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Semenya toegevoegd aan startlijst 5000 meter op WK

Atlete Semenya toegevoegd aan startlijst 5000 meter op WK

EUGENE (ANP/RTR) - Caster Semenya is toegevoegd aan de startlijst voor de 5000 meter op de WK atletiek in Eugene. De tweevoudig olympisch kampioene op de 800 meter uit Zuid-Afrika had niet voldaan aan de limiet van 15.10.00 minuten, maar heeft na enkele afmeldingen toestemming gekregen om te starten.

"Er waren meerdere afmeldingen van andere atleten waardoor er plek vrijkwam en World Athletics heeft het mogelijk gemaakt dat ze mag meedoen", zei de woordvoerder van de Zuid-Afrikaanse atletiekbond.

Semenya loopt wedstrijden op de 5000 meter sinds ze niet meer mee mag doen aan races van 400 meter tot een mijl. World Athletics besliste met het oog op eerlijke competitie in 2018 dat vrouwen met een van nature hoog testosterongehalte remmers moeten nemen om aan die wedstrijden mee te kunnen doen. Semenya weigert medicatie te nemen om haar testosteronspiegel te verlagen.

De atlete heeft sindsdien weinig succes behaald op de langere afstanden. Het lukte haar niet zich te plaatsen voor de Spelen van Tokio van afgelopen zomer. Als ze volgende week meedoet aan de WK in Eugene, is dat haar eerste optreden op een WK sinds 2017, toen ze in Londen voor de derde keer de wereldtitel won op de 800 meter.

Meer uit Sport

Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

1 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

6 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

8 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

20 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

21 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

1 dag geleden