Atlete Seedo verdedigt titel 60 meter niet
APELDOORN (ANP) - Atlete N'ketia Seedo verdedigt komend weekeinde op de Nederlandse kampioenschappen indoor in Apeldoorn haar titel op de 60 meter niet. Het 17-jarige sprinttalent heeft door tegenvallende resultaten haar indoorseizoen voortijdig beëindigd en zich afgemeld voor de nationale titelstrijd.
"Mijn indoorseizoen verliep niet zoals ik had gehoopt, maar niet alles gaat zoals gepland", meldde ze op Instagram. Seedo gaat zich voorbereiden op het buitenseizoen. Haar doel is in de estafetteploeg te komen voor de 4x100 meter op de Olympische Spelen van Tokio.
Seedo verraste vorig jaar op 16-jarige leeftijd met de Nederlandse indoortitel op de 60 meter. Haar tijd van 7,24 was niet alleen een Nederlands juniorenrecord, ze bleek meteen een van de snelste meisjes van de wereld. Het zomerseizoen liep niet alleen door de coronapandemie anders voor Seedo; ze raakte geblesseerd, begon te sukkelen en kwam outdoor niet meer in actie.
Deze winter liep ze in aanloop naar de NK drie keer een 60 meter, maar haar tijden van rond de 7,70 waren veel langzamer dan verwacht.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).
2 uur geledenSANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.
3 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
5 uur geledenLUZERN (ANP) - Acht Nederlandse boten komen zondag in actie in de finales van de wereldbeker in het Zwitserse Luzern. Op de tweede dag van de World Cup III veroverden lichte roeiers Femke van de Vliet en Cornelus Palsma allebei zilver in de lichte skiff.
6 uur geleden