Atlete Seedo verdedigt titel 60 meter niet
APELDOORN (ANP) - Atlete N'ketia Seedo verdedigt komend weekeinde op de Nederlandse kampioenschappen indoor in Apeldoorn haar titel op de 60 meter niet. Het 17-jarige sprinttalent heeft door tegenvallende resultaten haar indoorseizoen voortijdig beëindigd en zich afgemeld voor de nationale titelstrijd.
"Mijn indoorseizoen verliep niet zoals ik had gehoopt, maar niet alles gaat zoals gepland", meldde ze op Instagram. Seedo gaat zich voorbereiden op het buitenseizoen. Haar doel is in de estafetteploeg te komen voor de 4x100 meter op de Olympische Spelen van Tokio.
Seedo verraste vorig jaar op 16-jarige leeftijd met de Nederlandse indoortitel op de 60 meter. Haar tijd van 7,24 was niet alleen een Nederlands juniorenrecord, ze bleek meteen een van de snelste meisjes van de wereld. Het zomerseizoen liep niet alleen door de coronapandemie anders voor Seedo; ze raakte geblesseerd, begon te sukkelen en kwam outdoor niet meer in actie.
Deze winter liep ze in aanloop naar de NK drie keer een 60 meter, maar haar tijden van rond de 7,70 waren veel langzamer dan verwacht.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
3 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
4 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
4 uur geleden