Atlete Sedney op WK zesde in finale 60 meter horden
BELGRADO (ANP) - Atlete Zoë Sedney is bij de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado als zesde geëindigd op de 60 meter horden. Ze finishte in haar eerste WK-finale in 8,07 seconden. De titel ging naar Cyréna Samba-Mayela uit Frankrijk in 7,78. Devynne Charlton van de Bahama's pakte het zilver, de Amerikaanse Gabrielle Cunningham het brons.
Sedney won eerder op de avond haar halve finale nog in een tijd van 7,95. Maayke Tjin-A-Lim was gestrand in de halve finales van de 60 meter horden. Eerder op de dag had ze in Belgrado met 8,11 een persoonlijk record gelopen.
Sedney is de derde Nederlandse atlete die de finale op de 60 meter horden wist te bereiken. Marjan Olyslager deed dat in 1987 (vijfde) en 1989 (zesde). Nadine Visser veroverde in 2018 brons. Visser is afwezig op deze WK. Ze liep bij de NK indoor een hamstringblessure op en moet het toernooi in Belgrado noodgedwongen overslaan.
Meer uit Sport
BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
23 uur geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
1 dag geleden