Atlete Sedney op WK zesde in finale 60 meter horden
BELGRADO (ANP) - Atlete Zoë Sedney is bij de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado als zesde geëindigd op de 60 meter horden. Ze finishte in haar eerste WK-finale in 8,07 seconden. De titel ging naar Cyréna Samba-Mayela uit Frankrijk in 7,78. Devynne Charlton van de Bahama's pakte het zilver, de Amerikaanse Gabrielle Cunningham het brons.
Sedney won eerder op de avond haar halve finale nog in een tijd van 7,95. Maayke Tjin-A-Lim was gestrand in de halve finales van de 60 meter horden. Eerder op de dag had ze in Belgrado met 8,11 een persoonlijk record gelopen.
Sedney is de derde Nederlandse atlete die de finale op de 60 meter horden wist te bereiken. Marjan Olyslager deed dat in 1987 (vijfde) en 1989 (zesde). Nadine Visser veroverde in 2018 brons. Visser is afwezig op deze WK. Ze liep bij de NK indoor een hamstringblessure op en moet het toernooi in Belgrado noodgedwongen overslaan.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
5 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
9 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
18 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
19 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
23 uur geleden