Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Schippers zonder verwachtingen naar Spelen in Tokio

Atlete Schippers zonder verwachtingen naar Spelen in Tokio

ARNHEM (ANP) - Woedend was ze. Dafne Schippers gooide vijf jaar geleden na haar tweede plek op de 200 meter bij de Olympische Spelen haar spikes door het atletiekstadion van Rio de Janeiro. Na haar wereldtitel in Peking (2015) moest de bekroning een jaar later op het hoogste podium volgen, maar Schippers wist haar favorietenrol net niet waar te maken. In aanloop naar de komende Spelen van Tokio is de situatie volledig gedraaid en behaalt de Utrechtse alleen in haar allermooiste droom een medaille.

"Het is heel anders dan alle andere jaren. Dat voelt wel heel gek", vertelt Schippers op sportcentrum Papendal, een kleine week voor vertrek richting Aziƫ. "Natuurlijk wil ik er graag voor strijden, maar ik weet ook dat het lastig is. De concurrentie is enorm. Dat is niet anders dan andere jaren, maar ik ben zelf nog niet op mijn best. Die stappen moeten eerst gemaakt worden, voordat ik verder kan kijken. Ik ga er in dat opzicht wel anders in."

Schippers had de laatste jaren vaak last van haar rug en dat is de voorbije periode steeds erger geworden. De atlete onthulde onlangs dat ze een dubbele hernia heeft. "Hoe dat komt? Door dertien jaar topsport", legt ze uit. "En het is deels aangeboren. Ik ben niet geboren met de beste rug. Het is een familiekwaal helaas."

Niet meer pijnvrij

Mede door haar rugproblemen verloor de 29-jarige Schippers de aansluiting met de echte wereldtop en komt ze niet meer in de buurt van de tijden die ze noteerde tijdens haar hoogtijdagen. "De laatste twee jaar ben ik eigenlijk niet meer pijnvrij geweest, of heel weinig. De periode daarvoor had ik soms nog heel veel last en soms geen last. Nu zijn het minder hoge pieken en diepe dalen qua pijn, maar dit is ook niet het meest ideale."

Schippers, die na 2015 ook in 2017 in Londen weer de wereldtitel op de 200 meter behaalde, heeft nog niet bepaald op welke afstand ze zich in Tokio richt. Die keuze maakte ze later. Schippers mag in actie komen op de 100 meter, 200 meter en 4x100 meter estafette. "Ik heb de luxe dat ik kan kiezen", zegt ze. "De onbevangenheid is er wel een beetje af. Maar het zit er juist ook wel weer een beetje in, omdat ik niet weet wat er haalbaar is. Dat voelt ook ineens heel gek. Ik weet niet of de druk heel anders is. Maar de plek en de positie en de vorm waarin ik nu zit, is niet helemaal gelijk aan de andere wedstrijden."

Of een slechte Olympisch Spelen in combinatie met haar rugproblemen het einde van de loopbaan van de atlete betekenen, weet Schippers niet. "Stiekem hoop ik nog jaren door te kunnen, maar het moet wel leuk blijven. Natuurlijk is het bijzonder dat ik nu voor de derde keer naar de Olympische Spelen ga, maar het euforische gevoel zit bij mij niet echt bij de Spelen maar meer bij de wereldtitels van 2015 en 2017. Wanneer ik in Tokio tevreden ben? Dat vind ik heel lastig te zeggen. Ik hoop dat ik mezelf kan verbazen."

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

2 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

7 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

8 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

10 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

11 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

21 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

22 uur geleden