Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Schippers snelt op NK naar zesde titel 100 meter

Atlete Schippers snelt op NK naar zesde titel 100 meter

BREDA (ANP) - Dafne Schippers heeft haar zesde nationale titel op de 100 meter veroverd. De 29-jarige Utrechtse atlete won op de NK in Breda de finale in een tijd van 11,20. Marije van Hunenstijn finishte als tweede in 11,28 en verdiende daarmee het zilver. Jamile Samuel pakte het brons in 11,34.

Schippers onthulde vrijdag in een interview met het AD dat terugkerende rugklachten haar prestaties nog steeds negatief beïnvloeden. Ze heeft zelfs een dubbele hernia, liet ze weten. Er is slijtage tussen de wervelschijven en die bemoeilijkt de sprinttrainingen.

De tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter komt ook al enkele jaren niet in de buurt van de toptijden waarmee ze in 2015 de wereld verbaasde: 10,81 op de 100 meter en 21,63 op de 200 meter. Ook deze zomer blijft ze vooralsnog ver verwijderd van die hoogtepunten. Haar beste tijden zijn 11,15 op de 100 meter en 22,91 op de 200 meter.

Finale

In Breda liep Schippers in de series redelijk ontspannen 11,29. Samuel noteerde dezelfde tijd. In de finale toonde de Utrechtse toch weer even haar klasse. In de stromende regen maakte ze in de laatste meters het verschil.

Chris Garia snelde bij de mannen naar het goud op de 100 meter. Hij won de finale in 10,37 en greep zijn eerste Nederlandse titel op het koningsnummer. Solomon Bockarie behaalde het zilver in 10,42, Hensley Paulina pakte het brons in 10,46. Titelverdediger Joris van Gool meldde zich kort voor de finale af.

Polsstokhoogspringen

Rutger Koppelaar troefde Menno Vloon af bij het polsstokhoogspringen. De Zoetermeerse atleet zwiepte als enige over 5,70 meter. Vloon, de Nederlands recordhouder met 5,96, sprong af op 5,60 en moest genoegen nemen met zilver. Koppelaar probeerde nog de olympische limiet van 5,80 meter te slechten, maar zijn drie pogingen mislukten. Mogelijk kan hij toch meedoen aan de Spelen in Tokio, omdat hij op de wereldranglijst hoog genoeg staat.

Anouk Vetter, die in Tokio uitkomt op de zevenkamp, was de beste bij het verspringen. Een afstand van 6,28 meter was genoeg voor goud.

Meer uit Sport

Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

1 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

2 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

3 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

5 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

6 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

7 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

8 uur geleden