Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Schippers snelt op NK naar zesde titel 100 meter

Atlete Schippers snelt op NK naar zesde titel 100 meter

BREDA (ANP) - Dafne Schippers heeft haar zesde nationale titel op de 100 meter veroverd. De 29-jarige Utrechtse atlete won op de NK in Breda de finale in een tijd van 11,20. Marije van Hunenstijn finishte als tweede in 11,28 en verdiende daarmee het zilver. Jamile Samuel pakte het brons in 11,34.

Schippers onthulde vrijdag in een interview met het AD dat terugkerende rugklachten haar prestaties nog steeds negatief beïnvloeden. Ze heeft zelfs een dubbele hernia, liet ze weten. Er is slijtage tussen de wervelschijven en die bemoeilijkt de sprinttrainingen.

De tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter komt ook al enkele jaren niet in de buurt van de toptijden waarmee ze in 2015 de wereld verbaasde: 10,81 op de 100 meter en 21,63 op de 200 meter. Ook deze zomer blijft ze vooralsnog ver verwijderd van die hoogtepunten. Haar beste tijden zijn 11,15 op de 100 meter en 22,91 op de 200 meter.

Finale

In Breda liep Schippers in de series redelijk ontspannen 11,29. Samuel noteerde dezelfde tijd. In de finale toonde de Utrechtse toch weer even haar klasse. In de stromende regen maakte ze in de laatste meters het verschil.

Chris Garia snelde bij de mannen naar het goud op de 100 meter. Hij won de finale in 10,37 en greep zijn eerste Nederlandse titel op het koningsnummer. Solomon Bockarie behaalde het zilver in 10,42, Hensley Paulina pakte het brons in 10,46. Titelverdediger Joris van Gool meldde zich kort voor de finale af.

Polsstokhoogspringen

Rutger Koppelaar troefde Menno Vloon af bij het polsstokhoogspringen. De Zoetermeerse atleet zwiepte als enige over 5,70 meter. Vloon, de Nederlands recordhouder met 5,96, sprong af op 5,60 en moest genoegen nemen met zilver. Koppelaar probeerde nog de olympische limiet van 5,80 meter te slechten, maar zijn drie pogingen mislukten. Mogelijk kan hij toch meedoen aan de Spelen in Tokio, omdat hij op de wereldranglijst hoog genoeg staat.

Anouk Vetter, die in Tokio uitkomt op de zevenkamp, was de beste bij het verspringen. Een afstand van 6,28 meter was genoeg voor goud.

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

7 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

7 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

9 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

9 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

9 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

10 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

10 uur geleden