Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Schippers slaat 100 meter over op Spelen Tokio

Atlete Schippers slaat 100 meter over op Spelen Tokio

TOKIO (ANP) - Atlete Dafne Schippers heeft besloten niet van start te gaan op de 100 meter bij de Olympische Spelen in Tokio. De Utrechtse sprintster wil haar kwetsbare rug niet te veel belasten en slaat het koningsnummer van de atletiek uit voorzorg over. Dat bevestigde haar broer en manager.

Het betekent dat de atlete zich volledig gaat richten op de 200 meter, de afstand waarop ze twee keer de wereldtitel veroverde en 5 jaar geleden in Rio olympisch zilver won.

In Rio deed ze wel mee aan de 100 meter en haalde ze de finale. Daarin eindigde ze als vijfde. Haar persoonlijk record staat op 10,81, gelopen op de WK van 2015 in Peking. Met die tijd haalde ze destijds zilver.

Rugproblemen

Schippers liet in aanloop naar de Spelen al doorschemeren dat ze twijfelde over het lopen van een volledig programma in Tokio. Ze heeft zich naast de 100 en 200 meter ook geplaatst met de estafetteploeg op de 4x100 meter.

De rugproblemen hinderen haar al geruime tijd. Ze zei bij de NK in Breda dat ze bijna nooit pijnloos kan sprinten. Haar vorm is er door aangetast; ze komt de afgelopen jaren niet aan haar toptijden. Schippers gold op de 100 meter dan ook niet als medaillekandidate voor Tokio.

De series van de 100 meter staan vrijdag op het programma van de Olympische Spelen. Het is dan ook de eerste dag van het atletiektoernooi.

Meer uit Sport

Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

21 minuten geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

1 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

1 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

1 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

2 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

3 uur geleden
Vingegaard wint Parijs-Nice, slotrit voor Fransman Martinez

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.

6 uur geleden