Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Schippers loopt 100 meter in 'haar' Hengelo

Atlete Schippers loopt 100 meter in 'haar' Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Dafne Schippers heeft haar deelname aan de FBK Games op 6 juni toegezegd. De tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter start in Hengelo op de 100 meter, meldde de organisatie. "Hengelo is echt mijn wedstrijd", zegt de 28-jarige sprintster. "Lopen voor eigen publiek geeft iets extra’s en het is de enige internationale meeting in Nederland."

Schippers bewaart goede herinneringen aan de FBK Games. In 2015 liep ze er voor het eerst in haar carrière onder de 11 seconden op de 100 meter: 10,94. Ook op de 200 meter was ze al eens heel snel met een baanrecord van 22,02. Op de laatste FBK Games, twee jaar geleden, won ze de 100 meter in 11,06 en kwalificeerde ze zich voor de Olympische Spelen van Tokio.

De Utrechtse atlete gebruikt de 100 meter in Hengelo als voorbereiding op de Spelen, die op 23 juli beginnen. "Ik groei altijd in het seizoen en heb daarvoor als aanloop een aantal wedstrijden nodig. Op de trainingen loop ik weer goede tijden en ik hoop dat zich dat nu ook gaat vertalen naar de wedstrijden", aldus Schippers, die begin mei met de Nederlandse estafetteploeg deelnam aan de WK estafette in Polen.

Haar eerstkomende wedstrijd is op 23 mei een 200 meter bij de Golden Spike in het Tsjechische Ostrava. Daarna staat een 100 meter in het Amerikaanse Boston op het programma. De FBK Games kondigde eerder de komst aan van Sifan Hassan. De wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter zal in Hengelo de 10.000 meter lopen.

Meer uit Sport

Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

2 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

5 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

7 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

7 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

10 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

11 uur geleden