Atlete Schippers loopt 100 meter in 'haar' Hengelo
HENGELO (ANP) - Atlete Dafne Schippers heeft haar deelname aan de FBK Games op 6 juni toegezegd. De tweevoudig wereldkampioene op de 200 meter start in Hengelo op de 100 meter, meldde de organisatie. "Hengelo is echt mijn wedstrijd", zegt de 28-jarige sprintster. "Lopen voor eigen publiek geeft iets extra’s en het is de enige internationale meeting in Nederland."
Schippers bewaart goede herinneringen aan de FBK Games. In 2015 liep ze er voor het eerst in haar carrière onder de 11 seconden op de 100 meter: 10,94. Ook op de 200 meter was ze al eens heel snel met een baanrecord van 22,02. Op de laatste FBK Games, twee jaar geleden, won ze de 100 meter in 11,06 en kwalificeerde ze zich voor de Olympische Spelen van Tokio.
De Utrechtse atlete gebruikt de 100 meter in Hengelo als voorbereiding op de Spelen, die op 23 juli beginnen. "Ik groei altijd in het seizoen en heb daarvoor als aanloop een aantal wedstrijden nodig. Op de trainingen loop ik weer goede tijden en ik hoop dat zich dat nu ook gaat vertalen naar de wedstrijden", aldus Schippers, die begin mei met de Nederlandse estafetteploeg deelnam aan de WK estafette in Polen.
Haar eerstkomende wedstrijd is op 23 mei een 200 meter bij de Golden Spike in het Tsjechische Ostrava. Daarna staat een 100 meter in het Amerikaanse Boston op het programma. De FBK Games kondigde eerder de komst aan van Sifan Hassan. De wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter zal in Hengelo de 10.000 meter lopen.
Meer uit Sport
ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
21 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 dag geleden