Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Luijten verdedigt Nederlandse titel in marathon Rotterdam

Atlete Luijten verdedigt Nederlandse titel in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Anne Luijten verdedigt op zondag 14 april in de marathon van Rotterdam haar Nederlandse titel. De organisatie meldt de deelname van de atlete, die zich heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Parijs. De Arnhemse won vorig jaar het NK-goud in 2.30.59 en liep in het najaar in Amsterdam met een tijd van 2.26.36 onder de olympische limiet van 2.26.50.

Al eerder zegde Abdi Nageeye zijn deelname in Rotterdam toe. Hij veroverde vorig jaar de Nederlandse titel bij de mannen. De winnaar van olympisch zilver (2021) wil een aanval doen op zijn Nederlands record van 2.04.56. Hij verbeterde onlangs in de CPC Loop zijn Nederlands record op de halve marathon en zette het op 1.00.21. Ook Nageeye is al geplaatst voor de olympische marathon in Parijs.

De organisatie van de hardloopklassieker door de Maasstad heeft de plannen voor de komende editie moeten aanpassen. De Keniaan Kelvin Kiptum zou een aanval doen op zijn wereldrecord (2.00.35), maar hij kwam in februari om het leven door een verkeersongeval. Rotterdam zet nu in op een parcoursrecord bij de vrouwen.

Vijf Afrikaanse loopsters gaan van start op een schema dat moet leiden tot een verbetering van de toptijd van oud-olympisch kampioene Tiki Gelana, die in 2012 won in 2.18.58. Het zijn Bekere Ashete, Sisay Meseret Gola, Hawi Feysa (alle drie uit Ethiopië), Selley Chepyego en Viola Kibiwot (beiden uit Kenia).

Meer uit Sport

Verstappen rijdt achtste tijd in vrije training GP China

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.

1 uur geleden
Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

9 uur geleden
Polsstokhoogspringer Duplantis zet 15e wereldrecord neer op 6,31

UPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.

9 uur geleden
Volleybalster Grothues stopt na lange carrière met 392 interlands

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.

9 uur geleden
Iraanse sporters roepen IOC op olympisch comité Iran te royeren

LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.

10 uur geleden
Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

13 uur geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

14 uur geleden