Atlete Luijten verdedigt Nederlandse titel in marathon Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Anne Luijten verdedigt op zondag 14 april in de marathon van Rotterdam haar Nederlandse titel. De organisatie meldt de deelname van de atlete, die zich heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Parijs. De Arnhemse won vorig jaar het NK-goud in 2.30.59 en liep in het najaar in Amsterdam met een tijd van 2.26.36 onder de olympische limiet van 2.26.50.
Al eerder zegde Abdi Nageeye zijn deelname in Rotterdam toe. Hij veroverde vorig jaar de Nederlandse titel bij de mannen. De winnaar van olympisch zilver (2021) wil een aanval doen op zijn Nederlands record van 2.04.56. Hij verbeterde onlangs in de CPC Loop zijn Nederlands record op de halve marathon en zette het op 1.00.21. Ook Nageeye is al geplaatst voor de olympische marathon in Parijs.
De organisatie van de hardloopklassieker door de Maasstad heeft de plannen voor de komende editie moeten aanpassen. De Keniaan Kelvin Kiptum zou een aanval doen op zijn wereldrecord (2.00.35), maar hij kwam in februari om het leven door een verkeersongeval. Rotterdam zet nu in op een parcoursrecord bij de vrouwen.
Vijf Afrikaanse loopsters gaan van start op een schema dat moet leiden tot een verbetering van de toptijd van oud-olympisch kampioene Tiki Gelana, die in 2012 won in 2.18.58. Het zijn Bekere Ashete, Sisay Meseret Gola, Hawi Feysa (alle drie uit Ethiopië), Selley Chepyego en Viola Kibiwot (beiden uit Kenia).
Meer uit Sport
RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
6 uur geledenBERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
11 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
11 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
16 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
19 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
20 uur geleden