Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Luijten verdedigt Nederlandse titel in marathon Rotterdam

Atlete Luijten verdedigt Nederlandse titel in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Anne Luijten verdedigt op zondag 14 april in de marathon van Rotterdam haar Nederlandse titel. De organisatie meldt de deelname van de atlete, die zich heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Parijs. De Arnhemse won vorig jaar het NK-goud in 2.30.59 en liep in het najaar in Amsterdam met een tijd van 2.26.36 onder de olympische limiet van 2.26.50.

Al eerder zegde Abdi Nageeye zijn deelname in Rotterdam toe. Hij veroverde vorig jaar de Nederlandse titel bij de mannen. De winnaar van olympisch zilver (2021) wil een aanval doen op zijn Nederlands record van 2.04.56. Hij verbeterde onlangs in de CPC Loop zijn Nederlands record op de halve marathon en zette het op 1.00.21. Ook Nageeye is al geplaatst voor de olympische marathon in Parijs.

De organisatie van de hardloopklassieker door de Maasstad heeft de plannen voor de komende editie moeten aanpassen. De Keniaan Kelvin Kiptum zou een aanval doen op zijn wereldrecord (2.00.35), maar hij kwam in februari om het leven door een verkeersongeval. Rotterdam zet nu in op een parcoursrecord bij de vrouwen.

Vijf Afrikaanse loopsters gaan van start op een schema dat moet leiden tot een verbetering van de toptijd van oud-olympisch kampioene Tiki Gelana, die in 2012 won in 2.18.58. Het zijn Bekere Ashete, Sisay Meseret Gola, Hawi Feysa (alle drie uit Ethiopië), Selley Chepyego en Viola Kibiwot (beiden uit Kenia).

Meer uit Sport

Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

9 uur geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

11 uur geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

11 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

12 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

13 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

14 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

1 dag geleden