Atlete Koster afgevoerd na val in finale 3000 meter EK indoor
APELDOORN (ANP) - Atlete Maureen Koster is er op de EK indooratletiek in Apeldoorn niet in geslaagd de finale op de 3000 meter uit te lopen. De 32-jarige Boskoopse ging al vroeg in de wedstrijd onderuit en verdween op een brancard naar de catacomben van Omnisport.
"Maureen Koster is bij kennis en aanspreekbaar, na haar val tijdens de 3000 meter", meldde de Atletiekunie. Koster is naar het ziekenhuis vervoerd voor een medische controle.
Koster hoopte tien jaar na haar eerste succes opnieuw een medaille te veroveren. Op de EK indoor in 2015 pakte ze brons op de 3000 meter. Vorig jaar kreeg ze negen jaar na dato het zilver uitgereikt van die race. De Russische winnares Jelena Korobkina bleek doping te hebben gebruikt en dat kwam pas in september 2023 aan het licht.
Kampioenschappen
Koster eindigde in de tussenliggende jaren wel vaak als vierde op grote kampioenschappen. Zoals vorig jaar op de EK in Rome, toen ze vlak voor de finish werd ingehaald en naast een medaille greep op de 5000 meter.
Koster behoorde in Apeldoorn tot de kandidaten voor een medaille. Ze had deze winter haar persoonlijk record aangescherpt tot 8.33,47, de vierde tijd in Europa van dit jaar. De Europese titel ging naar de Ierse Sarah Healy die uitkwam op een tijd van 8.52,86.
Meer uit Sport
WAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
16 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
21 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
1 dag geleden