Atlete Klaver superieur op 400 meter in Ostrava
OSTRAVA (ANP) - Lieke Klaver heeft met veel machtsvertoon de 400 meter van indoorwedstrijden in het Tsjechische Ostrava gewonnen. Ze zegevierde in 50,54, een tijd die ruim onder de limiet voor deelname aan de WK indoor in Glasgow ligt (51,73).
"Ik ben hier heel gelukkig mee", zei de atlete die zich in Zuid-Afrika heeft voorbereid op het nieuwe seizoen. "Ik moet alles nog even analyseren maar dit was volgens mij heel goed." Klaver won vorig jaar zilver op de EK indoor en maakte deel uit van gouden estafetteploeg 4x400 op de WK afgelopen zomer in Boedapest.
Nadine Visser eindigde als tweede op de 60 meter horden (7,93). Ook die tijd is ruim voldoende voor deelname aan de WK in Glasgow, die van 1 tot en met 3 maart worden gehouden. Alleen de Poolse Pia Skrzyszowska was sneller (7,82). Visser won twee keer goud op de EK indoor (2019 en 2021) en in 2018 brons op de WK indoor.
Joris van Gool slaagde er niet in zich al te plaatsen voor de WK in Glasgow. Hij liep slechts de zesde tijd van zijn serie over 60 meter (6,83). De eis is 6,58. Femke Bol, Europees atlete van het jaar, opent haar indoorseizoen komende zaterdag bij het atletiekgala in het Franse Metz.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
12 uur geleden