Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Klaver superieur op 400 meter in Ostrava

Atlete Klaver superieur op 400 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Lieke Klaver heeft met veel machtsvertoon de 400 meter van indoorwedstrijden in het Tsjechische Ostrava gewonnen. Ze zegevierde in 50,54, een tijd die ruim onder de limiet voor deelname aan de WK indoor in Glasgow ligt (51,73).

"Ik ben hier heel gelukkig mee", zei de atlete die zich in Zuid-Afrika heeft voorbereid op het nieuwe seizoen. "Ik moet alles nog even analyseren maar dit was volgens mij heel goed." Klaver won vorig jaar zilver op de EK indoor en maakte deel uit van gouden estafetteploeg 4x400 op de WK afgelopen zomer in Boedapest.

Nadine Visser eindigde als tweede op de 60 meter horden (7,93). Ook die tijd is ruim voldoende voor deelname aan de WK in Glasgow, die van 1 tot en met 3 maart worden gehouden. Alleen de Poolse Pia Skrzyszowska was sneller (7,82). Visser won twee keer goud op de EK indoor (2019 en 2021) en in 2018 brons op de WK indoor.

Joris van Gool slaagde er niet in zich al te plaatsen voor de WK in Glasgow. Hij liep slechts de zesde tijd van zijn serie over 60 meter (6,83). De eis is 6,58. Femke Bol, Europees atlete van het jaar, opent haar indoorseizoen komende zaterdag bij het atletiekgala in het Franse Metz.

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

3 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

4 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

5 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

6 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

7 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

7 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

9 uur geleden