Atlete Klaver superieur op 400 meter in Ostrava
OSTRAVA (ANP) - Lieke Klaver heeft met veel machtsvertoon de 400 meter van indoorwedstrijden in het Tsjechische Ostrava gewonnen. Ze zegevierde in 50,54, een tijd die ruim onder de limiet voor deelname aan de WK indoor in Glasgow ligt (51,73).
"Ik ben hier heel gelukkig mee", zei de atlete die zich in Zuid-Afrika heeft voorbereid op het nieuwe seizoen. "Ik moet alles nog even analyseren maar dit was volgens mij heel goed." Klaver won vorig jaar zilver op de EK indoor en maakte deel uit van gouden estafetteploeg 4x400 op de WK afgelopen zomer in Boedapest.
Nadine Visser eindigde als tweede op de 60 meter horden (7,93). Ook die tijd is ruim voldoende voor deelname aan de WK in Glasgow, die van 1 tot en met 3 maart worden gehouden. Alleen de Poolse Pia Skrzyszowska was sneller (7,82). Visser won twee keer goud op de EK indoor (2019 en 2021) en in 2018 brons op de WK indoor.
Joris van Gool slaagde er niet in zich al te plaatsen voor de WK in Glasgow. Hij liep slechts de zesde tijd van zijn serie over 60 meter (6,83). De eis is 6,58. Femke Bol, Europees atlete van het jaar, opent haar indoorseizoen komende zaterdag bij het atletiekgala in het Franse Metz.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
21 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
23 uur geleden