Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Klaver superieur op 400 meter in Ostrava

Atlete Klaver superieur op 400 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Lieke Klaver heeft met veel machtsvertoon de 400 meter van indoorwedstrijden in het Tsjechische Ostrava gewonnen. Ze zegevierde in 50,54, een tijd die ruim onder de limiet voor deelname aan de WK indoor in Glasgow ligt (51,73).

"Ik ben hier heel gelukkig mee", zei de atlete die zich in Zuid-Afrika heeft voorbereid op het nieuwe seizoen. "Ik moet alles nog even analyseren maar dit was volgens mij heel goed." Klaver won vorig jaar zilver op de EK indoor en maakte deel uit van gouden estafetteploeg 4x400 op de WK afgelopen zomer in Boedapest.

Nadine Visser eindigde als tweede op de 60 meter horden (7,93). Ook die tijd is ruim voldoende voor deelname aan de WK in Glasgow, die van 1 tot en met 3 maart worden gehouden. Alleen de Poolse Pia Skrzyszowska was sneller (7,82). Visser won twee keer goud op de EK indoor (2019 en 2021) en in 2018 brons op de WK indoor.

Joris van Gool slaagde er niet in zich al te plaatsen voor de WK in Glasgow. Hij liep slechts de zesde tijd van zijn serie over 60 meter (6,83). De eis is 6,58. Femke Bol, Europees atlete van het jaar, opent haar indoorseizoen komende zaterdag bij het atletiekgala in het Franse Metz.

Meer uit Sport

Nederlandse schaatsers missen finale op ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italië.

19 minuten geleden
Red Bull neemt na 20 jaar afscheid van hoofdontwerper Skinner

MILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.

51 minuten geleden
Wielrenner Evenepoel wint tijdrit en gaat aan kop in UAE Tour

HUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.

1 uur geleden
Topatlete Bol meldt zich met blessure af voor 600 meter Liévin

ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.

2 uur geleden
Olympische finale snowboard slopestyle afgelast door sneeuwval

LIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.

2 uur geleden
Duitse skibond woedend om afbreken teamwedstrijd schansspringen

PREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.

5 uur geleden
Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

16 uur geleden