Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Klaver superieur op 400 meter in Ostrava

Atlete Klaver superieur op 400 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Lieke Klaver heeft met veel machtsvertoon de 400 meter van indoorwedstrijden in het Tsjechische Ostrava gewonnen. Ze zegevierde in 50,54, een tijd die ruim onder de limiet voor deelname aan de WK indoor in Glasgow ligt (51,73).

"Ik ben hier heel gelukkig mee", zei de atlete die zich in Zuid-Afrika heeft voorbereid op het nieuwe seizoen. "Ik moet alles nog even analyseren maar dit was volgens mij heel goed." Klaver won vorig jaar zilver op de EK indoor en maakte deel uit van gouden estafetteploeg 4x400 op de WK afgelopen zomer in Boedapest.

Nadine Visser eindigde als tweede op de 60 meter horden (7,93). Ook die tijd is ruim voldoende voor deelname aan de WK in Glasgow, die van 1 tot en met 3 maart worden gehouden. Alleen de Poolse Pia Skrzyszowska was sneller (7,82). Visser won twee keer goud op de EK indoor (2019 en 2021) en in 2018 brons op de WK indoor.

Joris van Gool slaagde er niet in zich al te plaatsen voor de WK in Glasgow. Hij liep slechts de zesde tijd van zijn serie over 60 meter (6,83). De eis is 6,58. Femke Bol, Europees atlete van het jaar, opent haar indoorseizoen komende zaterdag bij het atletiekgala in het Franse Metz.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

2 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

3 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

4 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

5 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

5 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

6 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

7 uur geleden