Atlete Klaver: Amerikanen op wel 3 punten fout
TOKIO (ANP) - Atlete Lieke Klaver vond het oneerlijk dat de Amerikaanse ploeg toch mocht starten in de olympische finale van de 4x400 meter gemengde estafette. Volgens de sprintster uit het Nederlandse team was de ploeg van de VS terecht gediskwalificeerd in de series.
"Er waren wel drie punten waarop ze de regels hadden overtreden. Ik weet precies waar ik wel en niet moet staan in het wisselvak, maar zij kennelijk niet", zei Klaver na de finale van het nieuwe olympische onderdeel, waarin de Nederlandse estafetteploeg net buiten de medailles viel en als vierde eindigde.
"Het is vervelend en wij kunnen er niets aan doen, maar ik ben wel benieuwd hoe dit afloopt, want hoe kan een team dat op drie punten fout is toch een olympische finale lopen. Maar het protest is door TeamNL ingediend, dat gaat niet via de atleten. We zien het wel. Ik neem genoegen met de vierde plaats en als het nog de derde plaats wordt, horen we dat wel."
Positief
Met die vierde plaats was de Nederlandse ploeg op de zogeheten 'mixed relay' dik tevreden. "Ik vind het cool om te zeggen dat ik vierde ben geworden in een olympische finale. Ik denk niet dat een van ons ergens iets heeft laten liggen", aldus Klaver, de tweede loopster.
Slotloper Ramsey Angela lag bij het ingaan van de laatste 100 meter nog op de eerste plaats, maar drie atleten, onder wie de Amerikaan Vernon Norwood, haalden hem nog in. "Ik was heel even heel teleurgesteld en voelde me rot, maar ik zie altijd na een paar minuten alweer het positieve. Die andere jongens waren gewoon net wat sneller. Die vierde plaats zie ik als een beloning voor het halen van een olympische finale", zei de 21-jarige Angela.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
11 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
13 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
17 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
1 dag geleden