Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Klaver: Amerikanen op wel 3 punten fout

Atlete Klaver: Amerikanen op wel 3 punten fout

TOKIO (ANP) - Atlete Lieke Klaver vond het oneerlijk dat de Amerikaanse ploeg toch mocht starten in de olympische finale van de 4x400 meter gemengde estafette. Volgens de sprintster uit het Nederlandse team was de ploeg van de VS terecht gediskwalificeerd in de series.

"Er waren wel drie punten waarop ze de regels hadden overtreden. Ik weet precies waar ik wel en niet moet staan in het wisselvak, maar zij kennelijk niet", zei Klaver na de finale van het nieuwe olympische onderdeel, waarin de Nederlandse estafetteploeg net buiten de medailles viel en als vierde eindigde.

"Het is vervelend en wij kunnen er niets aan doen, maar ik ben wel benieuwd hoe dit afloopt, want hoe kan een team dat op drie punten fout is toch een olympische finale lopen. Maar het protest is door TeamNL ingediend, dat gaat niet via de atleten. We zien het wel. Ik neem genoegen met de vierde plaats en als het nog de derde plaats wordt, horen we dat wel."

Positief

Met die vierde plaats was de Nederlandse ploeg op de zogeheten 'mixed relay' dik tevreden. "Ik vind het cool om te zeggen dat ik vierde ben geworden in een olympische finale. Ik denk niet dat een van ons ergens iets heeft laten liggen", aldus Klaver, de tweede loopster.

Slotloper Ramsey Angela lag bij het ingaan van de laatste 100 meter nog op de eerste plaats, maar drie atleten, onder wie de Amerikaan Vernon Norwood, haalden hem nog in. "Ik was heel even heel teleurgesteld en voelde me rot, maar ik zie altijd na een paar minuten alweer het positieve. Die andere jongens waren gewoon net wat sneller. Die vierde plaats zie ik als een beloning voor het halen van een olympische finale", zei de 21-jarige Angela.

Meer uit Sport

Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

1 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

1 uur geleden
Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

3 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als vierde in Altenberg

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.

5 uur geleden
Trucker Van den Brink wint twaalfde etappe Dakar Rally

YANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.

6 uur geleden
Red Bull presenteert 'meer glanzende' nieuwe F1-wagen

DETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.

13 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova eindigen als vijftiende op EK

SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.

21 uur geleden