Atlete Kipyegon vergeeft Tsegay duw in finale 5000 meter
NAIROBI (ANP) - De Keniaanse topatlete Faith Kipyegon heeft de Ethiopische Gudaf Tsegay vergeving geschonken nadat Tsegay zich schuldbewust toonde voor haar agressieve gedrag in de olympische finale van de 5000 meter. Tsegay probeerde Kipyegon uit de baan te duwen, waardoor Kipyegon zich ook moest verweren.
"Na de series van de 1500 meter kwam ze voor me knielen en vroeg me om vergeving. Dat heb ik gedaan, want dit is sport en we hebben elkaar ook nodig om wedstrijden te lopen", zei de drievoudig olympisch kampioene op de 1500 meter in de Keniaanse krant Nation.
De jury oordeelde na de finale van de 5000 meter dat Kipyegon had gehinderd en diskwalificeerde haar. Ze verloor daarmee haar zilveren medaille, die toen in handen kwam van Sifan Hassan, die brons had veroverd. Een protest van Kipyegon werd toegewezen, waarna de oorspronkelijke uitslag weer gold en de Keniaanse haar zilveren plak terugkreeg. Kipyegon zou later op de Spelen voor de derde keer op rij het goud veroveren op de 1500 meter.
"Ik heb in zekere zin ook te doen met Tsegay, want ze liep de 1500, 5000 en 10.000 meter en won geen enkele medaille. Ik denk dat onze aanvaring in de finale van de 5000 meter daarmee te maken had", aldus Kipyegon.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland loopt in Milaan en Cortina d'Ampezzo nog twee medailles achter in vergelijking met de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Na het zilver en brons van de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout op de 500 meter staat de teller voor TeamNL nu op vijftien plakken.
19 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Darter Michael van Gerwen ontbreekt donderdag op de Premier League-avond in Glasgow omdat hij ziek is. Wereldkampioen Luke Littler, zijn tegenstander in de kwartfinales, staat daardoor direct in de halve finales. Dat meldt dartsbond PDC.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Schaakgrootmeester Jan Timman is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de Koninklijke Nederlandse Schaakbond (KNSB) na berichtgeving van de NOS. Timman was al langere tijd ziek.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoƫ Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
13 uur geleden