Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Kipyegon vergeeft Tsegay duw in finale 5000 meter

Atlete Kipyegon vergeeft Tsegay duw in finale 5000 meter

NAIROBI (ANP) - De Keniaanse topatlete Faith Kipyegon heeft de Ethiopische Gudaf Tsegay vergeving geschonken nadat Tsegay zich schuldbewust toonde voor haar agressieve gedrag in de olympische finale van de 5000 meter. Tsegay probeerde Kipyegon uit de baan te duwen, waardoor Kipyegon zich ook moest verweren.

"Na de series van de 1500 meter kwam ze voor me knielen en vroeg me om vergeving. Dat heb ik gedaan, want dit is sport en we hebben elkaar ook nodig om wedstrijden te lopen", zei de drievoudig olympisch kampioene op de 1500 meter in de Keniaanse krant Nation.

De jury oordeelde na de finale van de 5000 meter dat Kipyegon had gehinderd en diskwalificeerde haar. Ze verloor daarmee haar zilveren medaille, die toen in handen kwam van Sifan Hassan, die brons had veroverd. Een protest van Kipyegon werd toegewezen, waarna de oorspronkelijke uitslag weer gold en de Keniaanse haar zilveren plak terugkreeg. Kipyegon zou later op de Spelen voor de derde keer op rij het goud veroveren op de 1500 meter.

"Ik heb in zekere zin ook te doen met Tsegay, want ze liep de 1500, 5000 en 10.000 meter en won geen enkele medaille. Ik denk dat onze aanvaring in de finale van de 5000 meter daarmee te maken had", aldus Kipyegon.

Meer uit Sport

Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

54 minuten geleden
Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

1 uur geleden
Belg Abdi teleurgesteld na mislopen winst marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.

1 uur geleden
Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

3 uur geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

3 uur geleden
Bokser Fury wint bij rentree van Makhmudov en daagt Joshua uit

LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.

5 uur geleden
McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

6 uur geleden