Atlete Kipyegon vergeeft Tsegay duw in finale 5000 meter
NAIROBI (ANP) - De Keniaanse topatlete Faith Kipyegon heeft de Ethiopische Gudaf Tsegay vergeving geschonken nadat Tsegay zich schuldbewust toonde voor haar agressieve gedrag in de olympische finale van de 5000 meter. Tsegay probeerde Kipyegon uit de baan te duwen, waardoor Kipyegon zich ook moest verweren.
"Na de series van de 1500 meter kwam ze voor me knielen en vroeg me om vergeving. Dat heb ik gedaan, want dit is sport en we hebben elkaar ook nodig om wedstrijden te lopen", zei de drievoudig olympisch kampioene op de 1500 meter in de Keniaanse krant Nation.
De jury oordeelde na de finale van de 5000 meter dat Kipyegon had gehinderd en diskwalificeerde haar. Ze verloor daarmee haar zilveren medaille, die toen in handen kwam van Sifan Hassan, die brons had veroverd. Een protest van Kipyegon werd toegewezen, waarna de oorspronkelijke uitslag weer gold en de Keniaanse haar zilveren plak terugkreeg. Kipyegon zou later op de Spelen voor de derde keer op rij het goud veroveren op de 1500 meter.
"Ik heb in zekere zin ook te doen met Tsegay, want ze liep de 1500, 5000 en 10.000 meter en won geen enkele medaille. Ik denk dat onze aanvaring in de finale van de 5000 meter daarmee te maken had", aldus Kipyegon.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
9 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
15 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
17 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden