Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Jackson snelste van seizoen op 100 meter, 5e tijd ooit

Atlete Jackson snelste van seizoen op 100 meter, 5e tijd ooit

KINGSTON (ANP/RTR) - Atlete Shericka Jackson heeft op de Jamaicaans kampioenschappen de beste tijd van het seizoen op de 100 meter gelopen. Haar 10,65 betekende ook meteen de gedeeld vijfde tijd aller tijden. Door haar overtuigende zege in Kingston plaatste de 28-jarige sprintster zich voor de wereldkampioenschappen in Boedapest van volgende maand.

Jackson, vorig jaar goed voor WK-zilver op de 100 meter en goud op de 200, won de wedstrijd in eigen land ruim voor Shashalee Forbes (10,96) en Natasha Morrison (10,98). Elaine Thompson-Herah, winnares van goud op de afgelopen twee Spelen op zowel de 100 als 200 meter, werd vijfde. Haar 11,06 was wel haar beste tijd van het seizoen, waarin ze tot nu toe werd geplaagd door blessures.

Jackson was erg verbaasd over het feit dat ze nu de vijfde snelste vrouw ter wereld is. "Het is de afgelopen twee jaar een moeilijke weg geweest om te veranderen van de 400 meter naar de kortere afstanden. Vorig jaar was de start het grootste probleem, maar die ging nu perfect. Het einde kan wel nog wat beter."

Sprintster Sha'Carri Richardson keert in Boedapest weer terug op het hoogste niveau. De Amerikaanse werd in Eugene nationaal kampioen op de 100 meter in 10,82. Richardson noteerde donderdag nog de snelste tijd van het seizoen met 10,71, maar zag de Jamaicaanse Jackson die een dag later al verbeteren. Medaillekandidate Richardson miste de Spelen van 2021 omdat ze positief had getest op marihuana en greep vorig jaar naast een startplek op de WK in eigen land.

Meer uit Sport

Waterpolosters beginnen WK met ruime zege op Argentinië

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het WK in Singapore begonnen met een ruime zege op Argentinië. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis boekte in de eerste groepswedstrijd een 25-6-overwinning. De periodestanden waren: 6-1 6-2 7-2 6-1.

1 uur geleden
Verbeek laat Centre Court Wimbledon zingen voor jarige vader

WIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.

11 uur geleden
Verbeek tweede Nederlandse winnaar gemengd dubbelspel Wimbledon

LONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).

12 uur geleden
Tennisster Swiatek zorgt met finaleplaats Wimbledon voor primeur

LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.

14 uur geleden
Bol denkt niet aan 27e zege, maar aan 'uitvoering' race in Monaco

MONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.

14 uur geleden
Van der Poel rijdt 'leeg' naar boven, maar pakt toch gele trui

VIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.

15 uur geleden
Healy ziet vele werk beloond met ritzege in Tour

VIRE NORMANDIE (ANP) - Ben Healy won in 2023 al een etappe in de Giro d'Italia. Maar met zijn ritzege in de Tour de France was de 24-jarige Ier van EF Education - EasyPost pas echt dolgelukkig. "Het is ongelooflijk. Dit is waar ik zo hard voor gewerkt heb", vertelde Healy in het flashinterview nadat hij met een lange solo de zesde etappe op zijn naam had geschreven.

15 uur geleden