Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Jackson snelste van seizoen op 100 meter, 5e tijd ooit

Atlete Jackson snelste van seizoen op 100 meter, 5e tijd ooit

KINGSTON (ANP/RTR) - Atlete Shericka Jackson heeft op de Jamaicaans kampioenschappen de beste tijd van het seizoen op de 100 meter gelopen. Haar 10,65 betekende ook meteen de gedeeld vijfde tijd aller tijden. Door haar overtuigende zege in Kingston plaatste de 28-jarige sprintster zich voor de wereldkampioenschappen in Boedapest van volgende maand.

Jackson, vorig jaar goed voor WK-zilver op de 100 meter en goud op de 200, won de wedstrijd in eigen land ruim voor Shashalee Forbes (10,96) en Natasha Morrison (10,98). Elaine Thompson-Herah, winnares van goud op de afgelopen twee Spelen op zowel de 100 als 200 meter, werd vijfde. Haar 11,06 was wel haar beste tijd van het seizoen, waarin ze tot nu toe werd geplaagd door blessures.

Jackson was erg verbaasd over het feit dat ze nu de vijfde snelste vrouw ter wereld is. "Het is de afgelopen twee jaar een moeilijke weg geweest om te veranderen van de 400 meter naar de kortere afstanden. Vorig jaar was de start het grootste probleem, maar die ging nu perfect. Het einde kan wel nog wat beter."

Sprintster Sha'Carri Richardson keert in Boedapest weer terug op het hoogste niveau. De Amerikaanse werd in Eugene nationaal kampioen op de 100 meter in 10,82. Richardson noteerde donderdag nog de snelste tijd van het seizoen met 10,71, maar zag de Jamaicaanse Jackson die een dag later al verbeteren. Medaillekandidate Richardson miste de Spelen van 2021 omdat ze positief had getest op marihuana en greep vorig jaar naast een startplek op de WK in eigen land.

Meer uit Sport

Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

58 minuten geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

1 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

3 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

3 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

3 uur geleden
Skiester Shiffrin faalt in combinatie en eindigt naast het podium

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Amerikaanse skivedette Mikaela Shiffrin heeft naast een medaille gegrepen in de olympische teamcombinatie. De specialiste op de slalom en succesvolste skiester in de wereldbeker (108 overwinningen) eindigde samen met Breezy Johnson als vierde.

3 uur geleden
Shorttrackers krijgen dag de tijd om teleurstelling te verwerken

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg krijgt van bondscoach Niels Kerstholt ongeveer een dag de tijd om de teleurstelling van het missen van een medaille op de olympische gemengde aflossing te verwerken. "Ik moet ze nu even de tijd geven en met rust laten. Morgen gaan we het ijs weer op om volle bak te trainen", zei de bondscoach, die donderdag de volgende wedstrijden op de Spelen heeft.

3 uur geleden