Atlete Hassan wint 800 meter in New York
NEW YORK (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft opnieuw een overwinning geboekt in de Verenigde Staten. De 28-jarige Nederlandse zegevierde in New York op de 800 meter in 2.01,54, bijna 5 seconden boven haar persoonlijk record (1.56,81). Ze bleef in het Icahn-stadion de Amerikaanse atletes Nikki Hiltz en Rebecca Mehra net voor. Vorige week begon Hassan haar outdoorseizoen met een overtuigende zege op de 5000 meter in Los Angeles (14.35,34).
Hassan verblijft alweer enige tijd op haar vertrouwde woon- en trainingsadres in Portland in de Verenigde Staten. De wereldkampioene op de 1500 en 10.000 meter kon vanwege de coronapandemie lange tijd niet terug naar Amerika. Pas in maart ontving ze een visum.
Hassan wil deze zomer dubbel succes op de Olympische Spelen in Tokio. Ze mikt op medailles op de 5000 en 10.000 meter. Op 6 juni loopt ze bij de FBK Games in Hengelo een 10.000 meter als voorbereiding.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft dinsdag voor het eerst sinds februari een ATP-toernooi gewonnen. In Tokio versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld, die dit jaar lang geblesseerd was, de Tsjech Jiří Lehečka in twee sets: 7-6 (4) 6-4.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner komt dit seizoen niet meer in actie. De 25-jarige nummer 1 van de wereld heeft nog te veel problemen met zijn knie. Dat heeft Sinner dinsdag via zijn sociale media bekendgemaakt. "Ik heb samen met mijn artsen besloten dat ik een behandeling voor mijn knie moet ondergaan. Dat betekent dat het seizoen 2026 officieel voorbij is", zo zei Sinner in een video.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De diskwalificatie van Daniil Medvedev in de halve finale van het toernooi van Beijing heeft ook financiële consequenties. De 30-jarige Russische tennisser loopt zijn prijzengeld van 195.000 euro mis. Hij krijgt ook geen 200 punten voor de wereldranglijst toegekend.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff heeft onlineracisme aan de kaak gesteld na haar zege op de Chinese tiener Sun Xinran op het WTA-toernooi van Beijing. De Amerikaanse grandslamwinnares stelt dat het aantal racistische reacties "niet normaal" was na de partij waarover ophef ontstond na het overspelen van een belangrijk punt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnsters Sanne Wevers (35) en Vera van Pol (32) zijn opgenomen in de selectie voor de WK in Rotterdam. Voor beiden is het hun eerste WK sinds 2023.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft de finale van het ATP-toernooi van Beijing bereikt na een diskwalificatie van zijn tegenstander Daniil Medvedev. De Rus sloeg bij een stand van 7-5 5-3 in het voordeel van Djokovic een bal weg en raakte daarbij een toeschouwer. Hij werd daarop door de umpire gediskwalificeerd.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.
1 dag geleden