Atlete Hassan wint 5000 meter in Ostrava
OSTRAVA (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft in Ostrava een race over 5000 meter gewonnen. De Nederlandse wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter kwam bij wedstrijden om de Golden Spike tot een tijd van 14.37,85. De Keniaanse Sheila Chelangat gaf als nummer 2 bijna 3 seconden op de winnares toe (14.40,51). Maureen Koster finishte als zevende in 15.20,93.
Hassan verbeterde vrijdag in Brussel nog het werelduurrecord. Ze kwam tijdens de Memorial Van Damme tot een afstand van 18 kilometer en 930 meter.
Nog geen maand geleden verscheen Hassan in Monaco aan de start voor haar eerste wedstrijd van dit jaar. Ze liep tijdens de Diamond League de 5000 meter echter niet uit. Na 4000 meter staakte Hassan als nummer 4 in de race de strijd.
Britt Ummels liep in Ostrava een persoonlijk record op de 1500 meter met een tijd van 4.10,50. Daarmee eindigde ze als tiende. De Keniaanse Faith Kipyegon zegevierde in 3.59,05.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
9 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
13 uur geleden