Atlete Hassan wint 10.000 meter op FBK Games
HENGELO (ANP) - Sifan Hassan heeft de 10.000 meter van de FBK Games in Hengelo gewonnen. Ze zegevierde in 29.37,81, de snelste tijd van het seizoen. Maar ze bleef ruim boven het wereldrecord van de Ethiopische Letesenbet Gidey (29.01,03).
De organisatie van de FBK Games gooide speciaal voor Sifan Hassan het programma om. Het stadion in Hengelo ging zaterdag al open voor de 10.000 meter, de favoriete afstand van Hassan. Zo kan ze zondag tijdens het hoofdprogramma nog de 1500 meter lopen.
Duizenden toeschouwers kwamen naar het stadion om te kijken hoe Hassan was hersteld van haar debuutmarathon van vorige maand in Londen, waar ze het Nederlands record verbeterde (2.18.33). Vervolgens nam ze twee weken rust. Vooral de eerste vijf dagen voelde het alsof haar benen kapot waren.
Toch voelde de tweevoudig olympisch kampioene zich voldoende hersteld om in Hengelo een 10.000 meter te lopen en zondag tijdens het hoofdprogramma een 1500 meter. Hassan controleerde de race over 10.000 meter. Alleen Alice Aprot Nawowuna uit Kenia kon haar lang volgen. Maar ook zij moest Hassan in de laatste ronde laten gaan
Hassan liep twee jaar geleden zo'n beetje solo een wereldrecord op de 10.000 meter bij de FBK Games. Haar recordtijd van 29.06,82 hield overigens maar kort stand, want de Ethiopische Gidey dook er twee dagen later onder.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
15 minuten geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
11 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
12 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
12 uur geleden