Atlete Hassan wint 10.000 meter op FBK Games
HENGELO (ANP) - Sifan Hassan heeft de 10.000 meter van de FBK Games in Hengelo gewonnen. Ze zegevierde in 29.37,81, de snelste tijd van het seizoen. Maar ze bleef ruim boven het wereldrecord van de Ethiopische Letesenbet Gidey (29.01,03).
De organisatie van de FBK Games gooide speciaal voor Sifan Hassan het programma om. Het stadion in Hengelo ging zaterdag al open voor de 10.000 meter, de favoriete afstand van Hassan. Zo kan ze zondag tijdens het hoofdprogramma nog de 1500 meter lopen.
Duizenden toeschouwers kwamen naar het stadion om te kijken hoe Hassan was hersteld van haar debuutmarathon van vorige maand in Londen, waar ze het Nederlands record verbeterde (2.18.33). Vervolgens nam ze twee weken rust. Vooral de eerste vijf dagen voelde het alsof haar benen kapot waren.
Toch voelde de tweevoudig olympisch kampioene zich voldoende hersteld om in Hengelo een 10.000 meter te lopen en zondag tijdens het hoofdprogramma een 1500 meter. Hassan controleerde de race over 10.000 meter. Alleen Alice Aprot Nawowuna uit Kenia kon haar lang volgen. Maar ook zij moest Hassan in de laatste ronde laten gaan
Hassan liep twee jaar geleden zo'n beetje solo een wereldrecord op de 10.000 meter bij de FBK Games. Haar recordtijd van 29.06,82 hield overigens maar kort stand, want de Ethiopische Gidey dook er twee dagen later onder.
Meer uit Sport
INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
26 minuten geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
1 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
2 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
2 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
3 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.
3 uur geledenKITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.
3 uur geleden