Atlete Hassan wint 10.000 meter op FBK Games
HENGELO (ANP) - Sifan Hassan heeft de 10.000 meter van de FBK Games in Hengelo gewonnen. Ze zegevierde in 29.37,81, de snelste tijd van het seizoen. Maar ze bleef ruim boven het wereldrecord van de Ethiopische Letesenbet Gidey (29.01,03).
De organisatie van de FBK Games gooide speciaal voor Sifan Hassan het programma om. Het stadion in Hengelo ging zaterdag al open voor de 10.000 meter, de favoriete afstand van Hassan. Zo kan ze zondag tijdens het hoofdprogramma nog de 1500 meter lopen.
Duizenden toeschouwers kwamen naar het stadion om te kijken hoe Hassan was hersteld van haar debuutmarathon van vorige maand in Londen, waar ze het Nederlands record verbeterde (2.18.33). Vervolgens nam ze twee weken rust. Vooral de eerste vijf dagen voelde het alsof haar benen kapot waren.
Toch voelde de tweevoudig olympisch kampioene zich voldoende hersteld om in Hengelo een 10.000 meter te lopen en zondag tijdens het hoofdprogramma een 1500 meter. Hassan controleerde de race over 10.000 meter. Alleen Alice Aprot Nawowuna uit Kenia kon haar lang volgen. Maar ook zij moest Hassan in de laatste ronde laten gaan
Hassan liep twee jaar geleden zo'n beetje solo een wereldrecord op de 10.000 meter bij de FBK Games. Haar recordtijd van 29.06,82 hield overigens maar kort stand, want de Ethiopische Gidey dook er twee dagen later onder.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.
53 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.
4 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
14 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
16 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
18 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
20 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
20 uur geleden