Atlete Hassan voor derde keer gekozen tot Sportvrouw van het Jaar
ARNHEM (ANP) - Atlete Sifan Hassan is op het Sportgala op Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De olympisch kampioene op de marathon kreeg de meeste stemmen van haar collega-topsporters en de vakjury. Het is haar derde Jaap Eden. Ze won de trofee ook in 2019 en in 2021.
De 31-jarige Hassan was op de Olympische Spelen in Parijs de eerste vrouw ooit die de baanafstanden 5000 en 10.000 meter combineerde met de marathon. Ze won brons op zowel de 5000 als 10.000 meter. Tussen laatstgenoemde afstand en de marathon zat één dag rust en toch presteerde Hassan het om haar historische missie te bekronen met het goud op de marathon in een olympisch record (2.22.55). Ze versloeg in hartje Parijs in een adembenemende eindsprint de Ethiopische Tigist Assefa.
Hassan is om haar unieke olympische trilogie begin deze maand al uitgeroepen tot beste atlete van de wereld. Nog nooit viel een Nederlandse atleet deze prestigieuze titel ten deel.
Fleur Jong werd uitgeroepen tot Parasportvrouw van het Jaar. De 29-jarige Noord-Hollandse para-atlete veroverde tijdens de Paralympische Spelen van Parijs het goud op de 100 meter in de klasse T64 en pakte de titel in het verspringen. Haar concurrentes voor de sportprijs waren Lara Baars (para-atletiek), Liesette Bruinsma (para-zwemmen) en Kelly van Zon (para-tafeltennis).
Door een bacteriële infectie in haar jeugd zijn Jongs onderbenen en een deel van haar vingerkootjes geamputeerd.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden