Atlete Hassan voor derde keer gekozen tot Sportvrouw van het Jaar
ARNHEM (ANP) - Atlete Sifan Hassan is op het Sportgala op Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De olympisch kampioene op de marathon kreeg de meeste stemmen van haar collega-topsporters en de vakjury. Het is haar derde Jaap Eden. Ze won de trofee ook in 2019 en in 2021.
De 31-jarige Hassan was op de Olympische Spelen in Parijs de eerste vrouw ooit die de baanafstanden 5000 en 10.000 meter combineerde met de marathon. Ze won brons op zowel de 5000 als 10.000 meter. Tussen laatstgenoemde afstand en de marathon zat één dag rust en toch presteerde Hassan het om haar historische missie te bekronen met het goud op de marathon in een olympisch record (2.22.55). Ze versloeg in hartje Parijs in een adembenemende eindsprint de Ethiopische Tigist Assefa.
Hassan is om haar unieke olympische trilogie begin deze maand al uitgeroepen tot beste atlete van de wereld. Nog nooit viel een Nederlandse atleet deze prestigieuze titel ten deel.
Fleur Jong werd uitgeroepen tot Parasportvrouw van het Jaar. De 29-jarige Noord-Hollandse para-atlete veroverde tijdens de Paralympische Spelen van Parijs het goud op de 100 meter in de klasse T64 en pakte de titel in het verspringen. Haar concurrentes voor de sportprijs waren Lara Baars (para-atletiek), Liesette Bruinsma (para-zwemmen) en Kelly van Zon (para-tafeltennis).
Door een bacteriële infectie in haar jeugd zijn Jongs onderbenen en een deel van haar vingerkootjes geamputeerd.
Meer uit Sport
MAASMECHELEN (ANP) - Blanka Vas heeft verrassend de voorlaatste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Hongaarse renster van SD Worx-Protime was in de modder van het Belgische Maasmechelen net iets sneller dan de Britse Zoe Bäckstedt. Lucinda Brand werd derde. Daarmee verzekerde de 35-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions zich van de eindzege in de wereldbeker.
6 minuten geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel blijkt bij zijn val in de veldrit van Loenhout eind december een rib te hebben gebroken. De diagnose die destijds naar buiten werd gebracht door zijn ploeg Alpecin-Deceuninck was dat er sprake was van gekneusde ribben.
33 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Madison Keys heeft voor het eerst de Australian Open gewonnen. De Amerikaanse versloeg in de finale Aryna Sabalenka (6-3 2-6 7-5), die de twee vorige edities van het eerste grandslamtoernooi van het jaar had gewonnen.
2 uur geledenTECHENDORF (ANP) - Marathonschaatsster Esther Kiel heeft het Open NK op natuurijs gewonnen. Ze won na een wedstrijd over 100 kilometer de sprint van een uitgedund peloton op de Weissensee. Tessa Snoek werd tweede, voor Elsemieke van Maaren.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Aniek van Koot is er niet in geslaagd de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de als eerste geplaatste Japanse Yui Kamiji (6-2 6-2).
6 uur geledenWILLUNGA HILL (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de vijfde etappe gewonnen van de Tour Down Under, de Australische openingswedstrijd van het wielerseizoen. De coureur uit Ecuador van UAE Team Emirates-XRG kwam na 145 kilometer als eerste aan op Willunga Hill. Hij versloeg de Brit Oscar Onley en Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland in een sprint. Bauke Mollema was met een veertiende plaats de beste Nederlander.
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary zilver veroverd op de 1000 meter. De 26-jarige schaatsster moest met 1.13,46 alleen Miho Takagi voor zich dulden. De Japanse wereldkampioene won ook de derde wereldbekerwedstrijd in een tijd van 1.13,10.
7 uur geleden