Atlete Hassan voor derde keer gekozen tot Sportvrouw van het Jaar
ARNHEM (ANP) - Atlete Sifan Hassan is op het Sportgala op Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De olympisch kampioene op de marathon kreeg de meeste stemmen van haar collega-topsporters en de vakjury. Het is haar derde Jaap Eden. Ze won de trofee ook in 2019 en in 2021.
De 31-jarige Hassan was op de Olympische Spelen in Parijs de eerste vrouw ooit die de baanafstanden 5000 en 10.000 meter combineerde met de marathon. Ze won brons op zowel de 5000 als 10.000 meter. Tussen laatstgenoemde afstand en de marathon zat één dag rust en toch presteerde Hassan het om haar historische missie te bekronen met het goud op de marathon in een olympisch record (2.22.55). Ze versloeg in hartje Parijs in een adembenemende eindsprint de Ethiopische Tigist Assefa.
Hassan is om haar unieke olympische trilogie begin deze maand al uitgeroepen tot beste atlete van de wereld. Nog nooit viel een Nederlandse atleet deze prestigieuze titel ten deel.
Fleur Jong werd uitgeroepen tot Parasportvrouw van het Jaar. De 29-jarige Noord-Hollandse para-atlete veroverde tijdens de Paralympische Spelen van Parijs het goud op de 100 meter in de klasse T64 en pakte de titel in het verspringen. Haar concurrentes voor de sportprijs waren Lara Baars (para-atletiek), Liesette Bruinsma (para-zwemmen) en Kelly van Zon (para-tafeltennis).
Door een bacteriële infectie in haar jeugd zijn Jongs onderbenen en een deel van haar vingerkootjes geamputeerd.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
10 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
16 uur geledenTAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
21 uur geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
1 dag geleden