Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Hassan voor derde keer gekozen tot Sportvrouw van het Jaar

Atlete Hassan voor derde keer gekozen tot Sportvrouw van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Atlete Sifan Hassan is op het Sportgala op Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De olympisch kampioene op de marathon kreeg de meeste stemmen van haar collega-topsporters en de vakjury. Het is haar derde Jaap Eden. Ze won de trofee ook in 2019 en in 2021.

De 31-jarige Hassan was op de Olympische Spelen in Parijs de eerste vrouw ooit die de baanafstanden 5000 en 10.000 meter combineerde met de marathon. Ze won brons op zowel de 5000 als 10.000 meter. Tussen laatstgenoemde afstand en de marathon zat één dag rust en toch presteerde Hassan het om haar historische missie te bekronen met het goud op de marathon in een olympisch record (2.22.55). Ze versloeg in hartje Parijs in een adembenemende eindsprint de Ethiopische Tigist Assefa.

Hassan is om haar unieke olympische trilogie begin deze maand al uitgeroepen tot beste atlete van de wereld. Nog nooit viel een Nederlandse atleet deze prestigieuze titel ten deel.

Fleur Jong werd uitgeroepen tot Parasportvrouw van het Jaar. De 29-jarige Noord-Hollandse para-atlete veroverde tijdens de Paralympische Spelen van Parijs het goud op de 100 meter in de klasse T64 en pakte de titel in het verspringen. Haar concurrentes voor de sportprijs waren Lara Baars (para-atletiek), Liesette Bruinsma (para-zwemmen) en Kelly van Zon (para-tafeltennis).

Door een bacteriële infectie in haar jeugd zijn Jongs onderbenen en een deel van haar vingerkootjes geamputeerd.

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

12 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

12 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

14 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

18 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

18 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

19 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

1 dag geleden