Atlete Hassan verbetert in Hengelo wereldrecord 10.000 meter
HENGELO (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft bij de FBK Games in Hengelo het wereldrecord op de 10.000 meter verbeterd. De 28-jarige wereldkampioene op de langste baanafstand zette de klok na een onwaarschijnlijke solo stil op 29.06,82. Dat was behoorlijk sneller dan de 29.17,45 die de Ethiopische Almaz Ayana in de olympische finale van 2016 in Rio liep.
Hassan profiteerde slechts zes rondjes van een gangmaker. Daarna nam ze zelf het tempo over en begon ze aan 19 eenzame ronden in het FBK stadion. Haar tempo stokte geen moment. Paarse ledlampjes die opflikkerden op de rand van de binnenbaan, begeleidden haar, zodat ze wist dat ze op recordschema liep. Hassan had aan het einde zelfs nog puf voor een flitsende slotronde.
De snelheid is nog niet wat die moet zijn, maar met het uithoudingsvermogen zit het wel goed, zei Hassan in aanloop naar de FBK Games. Om daarna te beweren dat ze zelfs beter in vorm was dan ooit. Dat bleek niet gelogen, want wie op een atletiekbaan 25 ronden in gemiddeld 70 seconden kan lopen, is van uitzonderlijke klasse.
Hassan zette vorig jaar oktober in Hengelo 29.36,67 op de klokken na een 10.000 meter. Daarmee verbeterde toen ze het Europees record. Van die tijd snoepte ze zondag een halve minuut af. De 28-jarige atlete is niet alleen wereldkampioene op de 10.000 meter, maar ook op de 1500 meter. Bovendien is ze houdster van het werelduurrecord met 18,930 kilometer. De geboren Ethiopische wil deze zomer op de Olympische Spelen in Tokio twee gouden medailles winnen: op 5000 en 10.000 meter.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
12 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
14 uur geleden