Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Hassan verbetert in Hengelo wereldrecord 10.000 meter

Atlete Hassan verbetert in Hengelo wereldrecord 10.000 meter

HENGELO (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft bij de FBK Games in Hengelo het wereldrecord op de 10.000 meter verbeterd. De 28-jarige wereldkampioene op de langste baanafstand zette de klok na een onwaarschijnlijke solo stil op 29.06,82. Dat was behoorlijk sneller dan de 29.17,45 die de Ethiopische Almaz Ayana in de olympische finale van 2016 in Rio liep.

Hassan profiteerde slechts zes rondjes van een gangmaker. Daarna nam ze zelf het tempo over en begon ze aan 19 eenzame ronden in het FBK stadion. Haar tempo stokte geen moment. Paarse ledlampjes die opflikkerden op de rand van de binnenbaan, begeleidden haar, zodat ze wist dat ze op recordschema liep. Hassan had aan het einde zelfs nog puf voor een flitsende slotronde.

De snelheid is nog niet wat die moet zijn, maar met het uithoudingsvermogen zit het wel goed, zei Hassan in aanloop naar de FBK Games. Om daarna te beweren dat ze zelfs beter in vorm was dan ooit. Dat bleek niet gelogen, want wie op een atletiekbaan 25 ronden in gemiddeld 70 seconden kan lopen, is van uitzonderlijke klasse.

Hassan zette vorig jaar oktober in Hengelo 29.36,67 op de klokken na een 10.000 meter. Daarmee verbeterde toen ze het Europees record. Van die tijd snoepte ze zondag een halve minuut af. De 28-jarige atlete is niet alleen wereldkampioene op de 10.000 meter, maar ook op de 1500 meter. Bovendien is ze houdster van het werelduurrecord met 18,930 kilometer. De geboren Ethiopische wil deze zomer op de Olympische Spelen in Tokio twee gouden medailles winnen: op 5000 en 10.000 meter.

Meer uit Sport

Burnet zesde in finale 60 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.

2 uur geleden
Sprinter Burnet verrast met finaleplek op 60 meter bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.

3 uur geleden
Klaver stormt naar finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.

3 uur geleden
Domper voor kogelstootster Schilder: geen medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.

3 uur geleden
Chapple rent naar finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.

3 uur geleden
Wielrenster Vos ontbreekt in Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.

5 uur geleden
Wielrenster Longo Borghini mist Milaan-Sanremo door ziekte

MILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.

5 uur geleden