Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Hassan tweede op 3000 meter bij eenmalig indooroptreden

Atlete Hassan tweede op 3000 meter bij eenmalig indooroptreden

LIÉVIN (ANP) - Atlete Sifan Hassan is bij indoorwedstrijden uit de World Indoor Tour in het Franse Liévin als tweede geëindigd op de 3000 meter. De wereldkampioene op de 1500 en 10.000 meter moest de Ethiopische Lemlem Hailu voor zich dulden. Hailu won in 8.32,55, Hassan liep 8.33,62. Dat was bijna 3 seconden boven haar Nederlands record van 8.30,76. Maureen Koster finishte als achtste in 8.49,63.

Zowel Hassan als Koster liep ruim onder de limiet voor de EK indoor begin maart in het Poolse Torun. Van Hassan is bekend dat de wedstrijd in Liévin haar enige indooroptreden van deze winter is. Zij zal dus niet meedoen aan de EK. Koster zal normaal gesproken graag uitgezonden worden naar Torun.

Hassan liep haar eerste wedstrijd na vier maanden. De 28-jarige geboren Ethiopische verbleef de afgelopen weken in Nederland, omdat het haar door de coronacrisis maar niet lukt een visum te krijgen om terug te keren naar Beaverton (Oregon) in de Verenigde Staten, waar ze een appartement heeft en het liefst traint. Eind volgende week vertrekt ze naar Tenerife voor een trainingsstage en begint ze haar voorbereidingen op de Olympische Spelen in Tokio, waar ze mikt op medailles op de 5000 en 10.000 meter.

Afgelopen jaar liep ze nauwelijks wedstrijden, maar toch maakte ze grote indruk met de verbetering van het werelduurrecord (18,930 km) en het Europees record op de 10.000 meter (29.36,67).

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

10 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

10 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

11 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

11 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

12 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 dag geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

1 dag geleden