Atlete Hassan tweede op 3000 meter bij eenmalig indooroptreden
LIÉVIN (ANP) - Atlete Sifan Hassan is bij indoorwedstrijden uit de World Indoor Tour in het Franse Liévin als tweede geëindigd op de 3000 meter. De wereldkampioene op de 1500 en 10.000 meter moest de Ethiopische Lemlem Hailu voor zich dulden. Hailu won in 8.32,55, Hassan liep 8.33,62. Dat was bijna 3 seconden boven haar Nederlands record van 8.30,76. Maureen Koster finishte als achtste in 8.49,63.
Zowel Hassan als Koster liep ruim onder de limiet voor de EK indoor begin maart in het Poolse Torun. Van Hassan is bekend dat de wedstrijd in Liévin haar enige indooroptreden van deze winter is. Zij zal dus niet meedoen aan de EK. Koster zal normaal gesproken graag uitgezonden worden naar Torun.
Hassan liep haar eerste wedstrijd na vier maanden. De 28-jarige geboren Ethiopische verbleef de afgelopen weken in Nederland, omdat het haar door de coronacrisis maar niet lukt een visum te krijgen om terug te keren naar Beaverton (Oregon) in de Verenigde Staten, waar ze een appartement heeft en het liefst traint. Eind volgende week vertrekt ze naar Tenerife voor een trainingsstage en begint ze haar voorbereidingen op de Olympische Spelen in Tokio, waar ze mikt op medailles op de 5000 en 10.000 meter.
Afgelopen jaar liep ze nauwelijks wedstrijden, maar toch maakte ze grote indruk met de verbetering van het werelduurrecord (18,930 km) en het Europees record op de 10.000 meter (29.36,67).
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
7 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
11 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
11 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
12 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
12 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
14 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
16 uur geleden