Atlete Hassan toch in actie op de indoorbaan
NIJMEGEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan maakt deze winter toch een uitstapje naar de indoorbaan. De wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter loopt dinsdag 9 februari tijdens een indoormeeting in het Franse Liévin de 3000 meter. Het zal haar enige indoorwedstrijd zijn. Aan de EK indoor begin maart in het Poolse Torun doet ze niet mee, meldt haar manager.
Hassan verbleef de afgelopen weken in Nederland, omdat het haar door de coronacrisis maar niet lukt terug te keren naar Beaverton (Oregon) in de Verenigde Staten, waar ze een appartement heeft en het liefst traint.
Eind volgende week vertrekt ze naar Tenerife voor een trainingsstage. Hassan begint daar dan de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Tokio, waar ze mikt op medailles op 5000 en 10.000 meter. Afgelopen jaar liep ze nauwelijks wedstrijden, maar toch maakte ze grote indruk met de verbetering van het werelduurrecord (18,930 km) en het Europees record op de 10.000 meter (29.36,67).
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
3 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
7 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
7 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
12 uur geleden