Atlete Hassan opent baanseizoen met zege op 5000 in Los Angeles
LOS ANGELES (ANP) - Atlete Sifan Hassan is haar outdoorseizoen begonnen met een overtuigende zege op de 5000 meter. De wereldkampioene op 1500 en 10.000 meter liep in de Sound Running Track Meet in Los Angeles zo'n beetje solo naar een uitstekende tijd van 14.35,34. De Amerikaanse Josette Norris liep op ruime achterstand naar de tweede plaats in 14.51,42.
De 28-jarige Hassan bleef wel boven haar Europees record van 14.22,12, maar ze moest ook in haar eentje het tempo maken. Halverwege de wedstrijd had ze al een voorsprong van 13 seconden op de rest van het veld. In het tweede deel van de race liet ze het tempo iets vieren.
Hassan verblijft alweer enige tijd op haar vertrouwde woon- en trainingsadres in Portland in de Verenigde Staten. Ze kon vanwege de coronapandemie lange tijd niet terug naar Amerika. Pas in maart ontving ze een visum.
Hassan wil deze zomer dubbel succes op de Olympische Spelen in Tokio. Ze mikt op medailles op de 5000 en 10.000 meter. Op 6 juni loopt ze bij de FBK Games in Hengelo een 10.000 meter als voorbereiding.
Afgelopen jaar liep Hassan nauwelijks wedstrijden, maar toch maakte ze grote indruk met de verbetering van het werelduurrecord (18,930 kilometer) en een Europees record op de 10.000 meter (29.36,67).
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
8 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
11 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
11 uur geleden