Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Atlete Hassan moet olympisch kampioene Kipyegon weer voor laten

Atlete Hassan moet olympisch kampioene Kipyegon weer voor laten

ZÜRICH (ANP) - Sifan Hassan is er net niet in geslaagd de 1500 meter te winnen op de finale-avond van de Diamond League. Net als op de Olympische Spelen was de Keniase Faith Kipyegon te snel voor de Nederlandse atlete die in Tokio wel het goud veroverde op de 5000 en 10.000 meter.

Kipyegon, in Rio 2016 ook al de olympisch kampioene op de 1500 meter, finishte in Zürich in een tijd van 3.58,33. Hassan kwam wel in de buurt: 3.58,55. In de finale van Tokio eindigde ook de Britse Laura Muir voor haar.

Hassan liep vorige week in Brussel de Engelse mijl, een incourante afstand die ze met overmacht won. Van een aanvankelijk geplande wereldrecordpoging op de 10 kilometer zag ze af wegens vermoeidheid. Eerder won ze na de Spelen in Oregon op een wedstrijd uit de Diamond League de 5000 meter.

Meer uit Sport

Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

4 uur geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

19 uur geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

1 dag geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden