
Atlete Hassan moet olympisch kampioene Kipyegon weer voor laten
ZÜRICH (ANP) - Sifan Hassan is er net niet in geslaagd de 1500 meter te winnen op de finale-avond van de Diamond League. Net als op de Olympische Spelen was de Keniase Faith Kipyegon te snel voor de Nederlandse atlete die in Tokio wel het goud veroverde op de 5000 en 10.000 meter.
Kipyegon, in Rio 2016 ook al de olympisch kampioene op de 1500 meter, finishte in Zürich in een tijd van 3.58,33. Hassan kwam wel in de buurt: 3.58,55. In de finale van Tokio eindigde ook de Britse Laura Muir voor haar.
Hassan liep vorige week in Brussel de Engelse mijl, een incourante afstand die ze met overmacht won. Van een aanvankelijk geplande wereldrecordpoging op de 10 kilometer zag ze af wegens vermoeidheid. Eerder won ze na de Spelen in Oregon op een wedstrijd uit de Diamond League de 5000 meter.
Meer uit Sport
SAINT-MÉEN-LE-GRAND (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen kijkt uit naar het weekend in de Tour de France, waar hij voor het eerst sinds maandag weer zijn sprinterskwaliteiten kan tonen. "Ik heb er zin in", keek de Nederlander van Jayco - AlUla voor aanvang van de achtste etappe vooruit.
57 minuten geledenSAINT-MÉEN-LE-GRAND (ANP) - De renners in de Tour de France zijn vertrokken voor de achtste etappe, een rit over ruim 171 kilometer tussen Saint-Méen-le-Grand en Laval. Na drie lastige heuvelritten en een tijdrit lijken de sprinters op het grotendeels vlakke parcours weer aan zet. Zij moeten er wel rekening mee houden dat de laatste kilometer richting de finish vals plat oploopt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Novak Djokovic is van plan ook volgend jaar weer op Wimbledon te spelen. "Hopelijk was dit niet mijn laatste wedstrijd op het Centre Court. Ik wil absoluut nog minstens één keer terugkomen", zei de 38-jarige Serviër na zijn uitschakeling in de halve finales door Jannik Sinner.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijden uit de Diamond League in Monaco op het podium geëindigd op de 100 meter horden. Ze finishte in een sterk veld als derde in 12,56 met tegenwind. De winst was voor de Jamaicaanse Megan Tapper in 12,34. De Zwitserse Ditaji Kambundji werd tweede in 12,43. Visser versloeg de Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell, die als vierde eindigde in 12,57.
17 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Meesterknecht João Almeida van geletruidrager Tadej Pogacar kan de Tour de France vervolgen, maar de Portugees doet dat wel met een gebroken rib en flinke schaafwonden. Dat meldt zijn team UAE Emirates op X.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in Monaco een tijd van 51,95, de beste tijd van dit jaar in de wereld. Ze had ruime voorsprong op de Amerikaanse Dalilah Muhammad, die als tweede finishte in 52,58. De derde plaats was voor de Amerikaanse Anna Cockrell in 52,91.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner staat voor de eerste keer in zijn tenniscarrière in de finale van Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen veel te sterk voor zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld rekende in drie sets af met de 38-jarige Serviër, die door de nederlaag zijn zevende achtereenvolgende finale op het Londense grastoernooi mist: 6-3 6-3 6-4. De partij duurde nog geen twee uur.
19 uur geleden