Atlete Hassan maakt in Londen debuut op de marathon
LONDEN (ANP) - De Nederlandse topatlete Sifan Hassan maakt in Londen haar debuut op de marathon. De olympisch kampioene op de 5000 en 10.000 meter is een van de meest aansprekende deelnemers bij de vrouwen, die in de Engelse hoofdstad hun eigen race hebben. De start is om 10.25 uur Nederlandse tijd. De mannen starten 35 minuten later.
De marathon van Londen behoort tot de majors en is met 45.000 deelnemers een van de grootste stadsmarathons ter wereld. Hassan ontmoet in haar eerste wedstrijd over de klassieke afstand van 42,195 kilometer gerenommeerde atleten zoals wereldrecordhouder Brigid Kosgei (2.14.04), olympisch kampioene Peres Jepchirchir (2.17.16) en titelverdediger Yalemzerf Yehualaw (2.17.23).
De 30-jarige Hassan, die op 15-jarige leeftijd vanuit Ethiopië naar Nederland vluchtte, heeft op de baan al heel wat successen geboekt. Ze vergaarde al zeventien medailles op internationale kampioenschappen. De marathon is haar volgende project, al gaat Hassan komende zomer gewoon weer meedoen aan de WK atletiek op de baan. Mogelijk loopt ze op de Spelen van 2024 in Parijs de marathon.
Ook de mannenrace is sterk bezet, met Kenenisa Bekele (2.01.41) en Kelvin Kiptum (2.01.53) op papier de snelsten. De meeste aandacht zal uitgaan naar de 40-jarige Britse hardloopvedette Mo Farah, die zijn laatste marathon loopt.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
6 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
11 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
1 dag geleden