Atlete Hassan geniet van marathonpijn en beslist later over Parijs
ADDIS ABEBA (ANP) - De beslissing van Sifan Hassan om in maart de marathon van Tokio te lopen zal geen invloed hebben op de keuzes die ze maakt voor de Olympische Spelen in Parijs volgend jaar. Dat zei de Nederlandse atlete via een videoverbinding vanuit Ethiopië.
Hassan (30) hunkert naar nieuwe olympische glorie, maar het blijft dus nog onduidelijk voor welke onderdelen ze kiest. Ook voor haarzelf. "Ik heb nog veel tijd om die beslissing te maken. Ik wil nu zien waar ik het beste in ben en op basis daarvan maak ik een beslissing. Er zijn nog genoeg kansen tot aan de Spelen."
Volgend jaar trekt ze dus naar Japan voor de marathon van Tokio. De voornaamste reden daarvoor is de liefde voor de marathon, die ze in Londen en Chicago al won dit jaar. "Ik ben verslaafd aan de pijn van een marathon. Geen moment is er twijfel geweest om die van Tokio niet te lopen. De connectie met de mensen, het geduld dat je moet hebben en dus de pijn. Ik vind het vooral heel leuk."
'Op haar gestemd'
Momenteel is de 30-jarige Hassan in Ethiopië, waar ze vorige week aan haar voorbereiding is begonnen. "Vanwege de omstandigheden ben ik hier. In Nederland of bijvoorbeeld in de Verenigde Staten zijn die nu niet ideaal."
Hassan pakte bij de Spelen in 2021 al goud op de 10 en 5 kilometer. Dit jaar schitterde ze dus op de marathon, waardoor ze werd genomineerd voor Sportvrouw van het Jaar. Collega-atlete Femke Bol won die verkiezing woensdag, maar dat maakt Hassan niet uit. "Ik heb zelf ook op haar gestemd. Ik ben heel blij voor Femke."
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
4 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
8 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
8 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
14 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
15 uur geleden