Atlete Hassan gaat op 5000 meter voor eerste medaille in Parijs
PARIJS (ANP) - Atlete Sifan Hassan gaat voor haar eerste medaille op de Olympische Spelen in Parijs. Ze loopt maandagavond de finale van de 5000 meter. De eindstrijd is om 21.10 uur.
De 31 jaar oude Hassan doet in totaal aan drie onderdelen mee op de Spelen. Ze hoopt ook een plak te veroveren op de 10.000 meter en de marathon. "Ik wil gewoon gekke dingen doen en ik denk gewoon dat het mogelijk is. Ook al ben ik nu al wel heel nerveus voor de marathon, want daar wil ik het liefst een medaille winnen", zei Hassan afgelopen vrijdag.
Drie jaar geleden pakte Hassan op de Spelen van Tokio al drie medailles: op de 1500 meter (brons), de 5000 meter (goud) en de 10.000 meter (goud).
Maandag zijn ook de finales van het polsstokhoogspringen (19.00 uur) en het discuswerpen (20.30 uur). Daaraan doen respectievelijk Menno Vloon en Jorinde van Klinken mee.
Het olympische toernooi van het baanwielrennen gaat maandag van start met de teamsprint. Op de openingsdag zijn de kwalificaties voor vrouwen en mannen. De vrouwenfinale staat ook al gepland.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
7 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
17 uur geleden