Atlete Hassan gaat gebukt onder de stress
TOKIO (ANP) - Sifan Hassan leek zich bij haar eerste optreden in het Olympisch Stadion van Tokio zonder al te veel inspanning te plaatsen voor de finale van de 5000. Maar schijn bedroog, wilde de atlete na de race doen geloven. "De race ging veel zwaarder dan ik had gedacht. Het was warm en benauwd vochtig. Ik ben echt blij dat ik de finale heb gehaald", zei ze na haar race in de series, die ze won in 14.47,89, ruim boven haar Europees record van 14.22,12.
"Ik ben ook zo blij omdat ik het supermoeilijk vond me rustig te concentreren op de race. Er is zoveel te doen om het coronavirus, sommigen testen positief en kunnen dan niet meedoen. En dan is er ook onzekerheid over wat het weer gaat doen. Dat geeft enorm veel stress."
Hassan mikt in Tokio op goud op de 5000 en 10.000 meter, maar de 28-jarige wereldtopper overweegt ook de 1500 meter erbij te doen. Op die afstand is ze de regerend wereldkampioene. Ze weigerde na de race ook maar iets prijs te geven over haar plannen. "Ik weet het nog niet. Ik bekijk het van dag tot dag."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
54 minuten geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
17 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 dag geleden